Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Kuba Jaworski

Otwarcie KontenerART 2017 - koncert

2017-04-28 ( piątek )
18:00
KontenerART, brzeg Warty za murem Starej Gazowni (ul. Grobla 15), Poznań

Wystąpią: Bass Astral x Igo, Gypsy and the Acid Queen, Brodacze Live Act.

Bass Astral x Igo tworzą producent Kuba Tracz i wokalista Igor Walaszek. Elektroniczny duet z Krakowa trudno sklasyfikować. Na co dzień występujący w rockowym Clock Machine stworzyli na rodzimej scenie projekt nowatorski. Nie mając wcześniej do czynienia z muzyką elektroniczną, wnoszą zupełnie nowe rozwiązania, dalekie od mód i trendów panujących w tej stylistyce. Ich koncerty to pełne tańca i improwizacji live acty, które oszałamiają publiczność w całej Polsce.
W czerwcu ubr. za sprawą wytwórni Iglo Records ukazał się debiutancki LP "Discobolus". Premiera miała miejsce 24 czerwca 2016r.
Gypsy and the Acid Queen to pseudonim krakowskiego muzyka Kuby Jaworskiego. Wbrew temu, co sugeruje nazwa, nie znajdziemy żadnej queen w zespole. Jest tylko tajemniczy Gypsy. Wykorzystując technikę loopowania dźwięków, gitary, instrumentów elektronicznych i wokalu sam tworzy brzmienie całego zespołu, wprowadzając słuchaczy w hipnotyczny trans. Oniryczne melodie, w połączeniu z psychodeliczno-bluesowym brzmieniem gitary i owiane lekko mistycznym głosem, opowiadającym historię nie z tego świata, tworzą klimat lata 69.
Gypsy and the Acid Queen jest jednym z laureatów ubiegłorocznej edycji Festiwalu Fama w Świnoujściu, gdzie otrzymał Nagrodę im. Andrzeja Jakóbca. Ma na swoim koncie Grand Prix III Kołłątajowskiego Przeglądu Sztuki, Nadzieja 2017 portalu So!Music oraz świetnie przyjęte występy, m.in. na Opole Songwriter Festival, City Sounds Showcase we Wrocławiu, czy Sofar Sounds w Krakowie i Warszawie. W maju 2016 roku ukazał się solowy krążek artysty zatytułowany "Gypsy and the Acid Queen", który - jak pisze wafp! - "jest albumem niemal doskonałym, bez skaz i słabych punktów." 28 kwietnia w KontenerART w Poznaniu usłyszymy materiał z tego właśnie wydawnictwa.
Brodacze Live Act: Albus Dumbledore, Mieszko I oraz Święty Mikołaj to tylko przykłady postaci, które dowodzą, że owłosienie w okolicach ust i polików predestynuje do rzeczy wielkich. Brody rosną im nie od wczoraj, ale nie o brodach tu mowa. Będzie to podróż w krainę ambitnej elektroniki miksowanej z pięknem brzmienia żywych instrumentów. Biodra i gira same się gibią, a o dobry vibe dbają poznańscy elektro-brodacze, co to grają beardoelectro. Ich muzykę docenili muzycy z Łąki Łan, z którymi pojawiają się na koncertach to tu, to tam.

Wstęp wolny.