Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Maciej Lipina

Maciej Lipina: Skazany na bluesa - koncert

25.04.2017
20:00

Utwory ze spektaklu "Skazany na bluesa" wraz z pełnym składem muzyków Teatru Śląskiego w Katowicach.
Maciej Lipina - muzyk, wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor piosenek, aktor teatralny, pedagog muzyczny, założyciel i lider grupy Ścigani.

Dyskografia z zespołem Ścigani: "Nigdy więcej bluesa" (2005), "Bez hamulców" (2007), "Spiritus movens" (2011)

Nagrody: dwie statuetki Super Hit TVP2 za utwory "Niby razem" i "Uwierz mi chociaż raz" (2009), Wokalista roku 2008 (wg. Blues Top), Grand Prix na Blues Rock Jazz Festival 2009.

Głosy pracy po premierze teatralnej spektaklu:

"Teatralna adaptacja jest brawurowa. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Dzięki oryginalnemu wykorzystaniu tych [śląskich] symboli powstał magiczny sen o Ryśku. Tak, dziś w teatrze przyśnił mi się Rysiek..."
Beno Otręba, basista Dżemu, w komentarzu dla "Gazety Wyborczej" Katowice

"Skazany na bluesa w Teatrze Śląskim w Katowicach jest jak narkotyk. Uzależnia i wciąga z każdą kolejną minutą (...). Premierowy wieczór zakończył się kilkunastominutową owacją na stojąco, podwójnym bisowaniem i głośnym skandowaniem imienia Riedla."
"Gazeta Wyborcza" Katowice

"Mamy Przystanek Woodstock w skali mikro połączony ze stadionową (tudzież ostatnio koncertową) oprawą na miarę przestrzeni teatru. I to zdecydowanie jeden z najbardziej intrygujących, bo nieprzewidywalnych momentów spektaklu, w dużej mierze kreowany z emocji, jakie wytwarzają się na linii aktorzy-publiczność."
"Dziennik Zachodni"

Bilety - 40 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/