Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a"

Spotkanie z Mirosławem Wlekłym - Tu byłem. Tony Halik

2017-04-24 ( poniedziałek )
18:00
Sala wydarzeń, empik Megastore Poznań, ul. Franciszka Ratajczaka 44, Poznań

Spotkanie z jednym z ciekawszych polskich reportażystów młodej generacji Mirosławem Wlekłym.

Autor słynnego reportażu "All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem", tym razem opowiada historię legendarnego podróżnika Tony'ego Halika, człowieka, którego życiorys mógłby stanowić materiał na nie jedną, a przynajmniej trzy wspaniałe powieści. Z okazji premiery książki spotka się z czytelnikami.

Legendarny podróżnik, którego przygodami żyło wiele pokoleń czytelników, to człowiek, którego życiorys mógłby stanowić materiał na nie jedną, a przynajmniej trzy wspaniałe powieści. Tony Halik, a raczej Mieczysław Sędzimir jest bohaterem najnowszego reportażu Mirosława Wlekłego "Tu byłem. Tony Halik" (Agora). Podczas lektury czytelnicy przemierzą blisko osiemdziesiąt lat życia podróżnika i tysiące kilometrów na kilku kontynentach. Z okazji premiery książki Mirosław Wlekły spotka się z czytelnikami w salonie Empik Plac Wolności w Poznaniu już 24 kwietnia.
Fascynująca biografia Tony'ego Halika jest dowodem na to, że życie potrafi być czasem bardziej nieprawdopodobne niż najbardziej przewrotna powieść. Większość Polaków pamięta go z programu "Pieprz i wanilia", w którym opowiadał o fantastycznych podróżach, które odbył. Jednak kim był i co robił Mieczysław Sędzimir zanim został Tony'm Halikiem? Był najczęściej zestrzelanym pilotem II Wojny Światowej, francuskim partyzantem, autorem pierwszego wywiadu z Fidelem Castro dla NBC, laureatem nagrody Pulitzera, prywatnym pilotem Juana Perona i jednym z odkrywców zaginionej stolicy Majów. A może żadnym z nich? Z całą pewnością jednak, wybierał się na księżyc. Co jeszcze wiemy o tym niesamowitym człowieku? Na to pytanie, na spotkaniu odpowie autor najnowszej biografii podróżnika Mirosław Wlekły.

Wstęp wolny.

_
oprac.LT