Kultura w Poznaniu

Kalendarium

a

Wystawa Wielkopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy - Bliżej Natury 2017

06.04 – 26.04.2017
16:00

Czym jest natura i kultura? Przygodą , formą przeżycia, artystycznym uniesieniem? Utopią, marzeniem o świecie zorganizowanym lub próbą okiełznania i zrozumienia. Artystyczna wizja przyrody stała się polem zmagań i towarzyszących im emocji. W efekcie pojawiła się polemika, odkrycia nieoczekiwanego: dialogu, który jest wartością.

Należało sprostać jego wymogom, bodźcom, przemianom. Stanąć blisko, obserwować, dotykać, tak, aby widz zaskoczony, różnorodnością form, użytych mediów, pozostał w ekscytacji i poszukiwaniu odpowiedzi. Układanie nowych systemów, ograniczeń, ukazanie głębokiego związku, niczym przeżycia natury w obszarze kultury. Owocem tej wymiany jest wystawa.   

Kurator: prezes WZAR Julia Kaczmarczyk-Piotrowska

"Bliżej natury" to wystawa, która sugeruje ogólne ramy i daje możliwość zapoznania się z indywidualnymi poszukiwaniami artystów, pod jednych hasłem obiera różne kierunki oraz nowe kryteria rozumienia i odczuwania przyrody pokazane za pomocą ekspresji twórczej. Chcielibyśmy, aby wystawa prowokowała do spojrzenia na naturę w różnych kontekstach, aby zachęcała do urozmaiconego i otwartego podejścia do tematu, zmiany w tradycyjnym jej rozumieniu. Aby obszar zagadnienia konfrontował się między artystami, jak również interpretacją publiczności włączając w to otoczenie Ogrodu Botanicznego UAM w Poznaniu. 

Komisarz: Dorota Zbroszko

Wernisaż odbędzie się 6 kwietnia 2017 r., o godz. 16.00.

_
oprac.LT

Baner