Kultura w Poznaniu

Kalendarium

c

Czesław Śpiewa & Arte dei Suonatori

2017-03-30 ( czwartek )
19:00
Centrum Kultury w Przeźmierowie, ul. Ogrodowa 13a

Kategoria: Muzyka

Rusza trasa koncertowa polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa. Tym razem barwny ensemble multinstrumentalistów Czesława Mozila zagra z polską orkiestrą barkową o międzynarodowej renomie. Arte dei Suonatori, prawdziwi mistrzowie muzyki dawnej, mają na swoim koncie kilkanaście płyt i kilka prestiżowych nagród muzycznych. 
Koncert Czesław Śpiewa&Arte dei Suonatori to orkiestrowy rozmach połączony z awangardową fantazją na temat współczesnej muzyki popularnej. Obowiązkowa pozycja nie tylko dla miłośników scenicznego luzu w wydaniu niepokornych Duńczyków, ale także nie lada gratka dla prawdziwych melomanów. 
Na koncercie pojawią się piosenki z pyty "Księga Emigrantów , cz.2" ,która będzie miała premierę w marcu 2017.
Słodko-gorzkie teksty Michała Zabłockiego swobodnie łączą żartobliwą narrację z dużą dawką autoironii. Tytuły i treść piosenek nawiązują do znanych i lubianych przez wszystkich Polaków wierszy oraz popularnych rymowanek z lat dziecięcych: "Mam trzy latka" "Lokomotywa" "Kaczka".
Nie zabraknie również znanych przebojów zespołu Czesław Śpiewa, jak i utworów z muzyki klasycznej. 
Szorstki dźwięk instrumentów historycznych i nostalgiczne brzmienie akordeonu Czesława Mozila - to po prostu trzeba usłyszeć! 

Bilety - 39 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w: