Kultura Poznań.pl

Kalendarium

z

Piano Day : Michał Kmieciak - koncert

2017-03-29 ( środa )
19:00
Scena na Piętrze, ul. Masztalarska 8

29 marca odbędzie się trzecia edycja Piano Day - imprezy zapoczątkowanej przez niemieckiego pianistę i kompozytora, Nilsa Frahma. Tego dnia w wielu miastach w Europie, Azji, Australii i Ameryce rozbrzmiewać będą dźwięki fortepianu. W ramach Piano Day w Scenie na Piętrze zagra Michał Kmieciak. Wystąpi wyjątkowo bez towarzyszącej mu zwykle sekcji smyczkowej, z premierowym, solowym materiałem, a całość będzie filmowana i transmitowana w internecie.
- W planach mamy jeszcze sporo koncertów promujących album "Love Lost". Postanowiłem jednak uczcić Piano Day jednorazowym i innym niż wszystkie występem, m. in. z nowym materiałem, którego nie było na płycie i nie był dotąd wykonywany - zapowiada artysta.
Wspomniana płyta "Love Lost" ukazała się w 2016 roku i zebrała bardzo pochlebne recenzje. Zawiera dziewięć melancholijnych utworów, utrzymanych w filmowym klimacie. Melancholijne, pełne skrajnych emocji kompozycje zostały określone "muzyką do filmu, który jeszcze nie powstał".
Wraz z absolwentkami poznańskiej Akademii Muzycznej Dominiką Dołżyńską (skrzypce) i Aleksandrą Walczak (wiolonczela) Michał Kmieciak zagrał m. in. na Festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym, Festiwalu Sztuki Współczesnej Labirynt w Słubicach i poznańskim festiwalu Spring Break, grupa odwiedziła też m. in. Lublin, Warszawę, Łódź, Sulęcin. Za każdym razem publiczność zamierała i wtapiała się w dźwiękowe pejzaże malowane przez trio.
Wśród największych inspiracji, Michał Kmieciak wymienia twórczość takich artystów jak jak Ludovico Einaudi, Ólafur Arnalds, Max Richter czy Dustin O'Halloran, czy wspomniany Nils Frahm, twórca idei Piano Day. Święto muzyki fortepianowej obchodzone jest od 3 lat 88. dnia roku, bo tyle jest klawiszy ma fortepian. Obejmuje nie tylko koncerty, ale i rozmaite projekty artystyczne skupione wokół fortepianu.

Wstęp wolny!

opr.sw

Zobacz www.estrada.poznan.pl/