Kultura w Poznaniu

Kalendarium

kadr ze spektaklu, fot. M. Krych

Spektakl - Polityk. Trailer

27.03 – 28.03.2017

Dwa pokazy, w ramach Festiwalu "Wiosna Młodych":

  • 27.03, godz. 19.00
  • 28.03, godz. 18.00

Całkowity dochód ze spektaklu zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Scenariusz i reżyseria: Julia Szmyt. Scenografia: Paweł Baryła. Kostiumy: Klaudia Filipiak. Muzyka: Adam Brzozowski. Asystentka reżysera: Monika Przespolewska. Głosu użyczył: Adam Brzozowski. Występują: Monika Świtaj, Bartłomiej Firlet.

Premiera: 31.01.17. Matka i Syn - relacja zbudowana na mocnej podstawie ambicji i frustracji. To opowieść o współczesnej Polsce i o polskim szaleństwie. Jak wytrenować przyszłego przywódcę - Polityka? Czy wartości prawdziwie patriotyczne da się wpoić w czystej (niezainfekowanej Innymi) formie? Co ma tworzyć zręby narodowej tożsamości i w jakim stopniu można nimi manipulować? Bycie obywatelem-przewodnikiem to ciągły trening, ciągłe bycie na wizji. Trzeba być zawsze gotowym. Nawet przy zupie, polskiej zupie. Tu każdy gest ma znaczenie. Trzeba mieć się na baczności, inaczej straci się poparcie. Minimalistyczny w środkach spektakl na podstawie autorskiego scenariusza nasyconego cytatami z polskiej rzeczywistości historycznej i współczesnej.

W przedstawieniu użyto fragmentów wiersza Adama Mickiewicza "Powrót taty" oraz w ramach cytatu fragmenty tekstu ze sceny z filmu Marka Koterskiego pt. "Dzień świra".

Przedstawienie powstało w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza pod opieką artystyczną Mai Kleczewskiej.

Pokaz niebiletowany. Przed i po prowadzona będzie zbiórka pieniędzy "dla Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, przekazanych następnie na pomoc uchodźcom syryjskim w Libanie"

Więcej informacji: http://pcpm.org.pl/pomoc-humanitarna/liban-pomoc-dla-uchodzcow-syryjskich

Zobacz www.facebook.com/events/166820460495121/