Kultura Poznań.pl

Kalendarium

a

THE WALL Show - koncert

2017-03-26 ( niedziela )
18:00
Sala Ziemi, MTP, ul. Głogowska 14

Legendarna płyta THE WALL zespołu PINK FLOYD na żywo w wyjątkowym koncercie w poznańskiej sali ziemi hali MTP już 26 marca! Bilety kup już dziś!

W dniu koncertu na miejscu bilety dostępne będą w cenie 90 zł

Sprawdź regulamin wydarzenia tutaj

Znane szerokiej rzeszy fanów Brytyjczyków grupy takie jak Brit Floyd czy Australian Pink Floyd znalazły swoich odpowiedników w Polsce. THE ECHOES PROJECT bo pod taką nazwą występuje polski Pink Floyd tribute band z wielką dbałością o każdy szczegół wykonuje THE WALL. Dotyczy to zarówno warstwy dźwiękowej jak i brzmieniowej. Gitarzyści zespołu grają na Fenderach, których specyfikacja jest maksymalnie zbliżona do Fenderów używanych przez Davida Gilmoura w okresie THE WALL. Korzystają oni także z charakterystycznych dla gilmourowego brzmienia analogowych efektów (jak np. big muff czy electric mistress). To wszystko w połączeniu z bezbłędnym hammondowym brzmieniem klawiszy powoduje, że każdy fan zespołu Pink Floyd rozpozna w tej muzyce dźwięki i brzmienie tej legendarnej płyty. Całość wykonana na żywo przez The Echoes Project z towarzyszeniem orkiestry kameralnej (Orkiestra Symfoników Bydgoskich pod dyr. Marka Czekały) oraz chóru dziecięcego (Mezza Voce z Pałacu Młodzieży, pod dyr. Izabeli Cywińskiej - Łomżyńskiej). 

Oprócz warstwy muzycznej istotnym składnikiem THE WALL Show jest także nakręcony na użytek tego widowiska film Jarka Kuropatwińskiego "THE WALL. Polska droga do wolności". Film ten oparty jest na animacji połączonej ze zdjęciami archiwalnymi. Jest on wyświetlany w trakcie przedstawienia i stanowi ilustrację do muzyki. Obraz Jarka Kuropatwińskiego jest w pełni oryginalny, nie jest remakiem kultowego filmu Alana Parkera z 1982 roku. Posługując się własną stylistyką, w rytm muzyki THE WALL film pokazuje historię polskiej walki o wolność przez pryzmat losów Polishpinka - chłopca, który w trakcie wojny stracił ojca (lotnika walczącego w bitwie o Anglię), przeżywa okres komunistycznej indoktrynacji, z której się wyzwala, stając się muzykiem rockowym i działaczem nielegalnej opozycji antykomunistycznej.

Pierwowzorem dla muzyki wykonywanej przez zespół THE ECHOES PROJECT jest po części płytowa wersja THE WALL. W wielu miejscach zespół inspiruje się także wersją koncertową, znaną z trasy koncertowej, jaką Pink Floyd odbyło po wydaniu tej płyty (zebranej później na płycie Is there Anybody Out there? The Wall Live 1980-81). Wersje koncertowe są bardziej rozbudowane i czasami brzmią nieco ostrzej niż na płycie, czego będziecie Państwo mogli doświadczyć w Poznaniu.

Widowisko powstało w Bydgoszczy pod nazwą "Bydgoszcz THE WALL Show" z okazji 25-lecia przemian demokratycznych w Europie Środkowej. Zaprezentowane zostało w Teatrze Bydgoskim 25 października 2014 r. a bilety na to wydarzenie rozeszły się w piętnaście minut. Całość zebrała bardzo pochlebne recenzje, w wyniku czego występ powtórzono w innych miastach, m.in. w trakcie VI Gali Światła i Energii.

Bilety od 80 zł.

opr.sw