Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Scena Czytana dla młodzieży - Hiro von Welt

2017-03-21 ( wtorek )
10:00
Scena Wspólna, ul.Brandstaettera 1 / ul. Za Cytadelą, Poznań

Wiek:12+

HIRO VON WELT
THILO REFFERT
Bohaterem sztuki Thilo Refferta, znanego już w Polsce autora dramatu Nina i Paul,  jest nastoletni chłopiec. Właśnie przeprowadził się z rodzicami i młodszą siostrą do innego miasta.  W szkole jest kimś "nowym".  Czy zmiana środowiska oznacza także nowych przyjaciół?
Hiro, aby zwrócić na siebie uwagę rówieśników i odnaleźć się w zastanej rzeczywistości, zaczyna... zmyślać. Wymyśla najróżniejsze kłamstwa (m.in. że potrafi nawiązać kontakt kosmosem), a dzięki wrodzonemu talentowi do snucia opowieści przychodzi mu to niezwykle łatwo.  Czy aby na pewno jest to słuszna droga do uzyskania aprobaty kolegów i koleżanek?
Pewnego dnia chłopiec,  błądząc  po nieznanym mu jeszcze mieście, trafia na starówkę i intrygujący antykwariat, z którego zabiera (kradnie?) starą, "dziwnie pachnącą" książkę. Są to "Niezwykłe przygody Barona Münchhausena".  Pochłonięty zawartymi w niej nieprawdopodobnymi opowieściami postanawia powiedzieć w szkole, że to najprawdziwsze wydarzenia z życia jego dziadka. Koledzy są zachwyceni i słuchają Hiro z zaciekawieniem...
Czy prawda wyjdzie na jaw? Przecież takie przygody rodem z  science-fiction nie zdarzają się w prawdziwym życiu. Czy,  jeśli kłamstwo się wyda, Hiro czeka kolejna zmiana szkoły? Czy wszystko będzie stracone?

Bilety w cenie 4 zł.

_
oprac.LT

Bilety dostępne w: