Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
(fot. R. Paszkowski)

Koncert - Piotr Woźniak i Chwila Nieuwagi

2017-03-18 ( sobota )
19:00
Sala Wielka, CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Spora garść muzyczno-słownych refleksji "udźwięczniona" i "nagłośniona" przez zespół, kreujący własne brzmienie, oparte na folkowych i jazzowych fascynacjach muzyków. Charyzmatyczny wokalista, kompozytor, autor i producent Piotr Woźniak tym razem zaprasza do współtworzenia grupę Chwila Nieuwagi. Prawdopodobny miks liryki z żywiołowością, dialog dwóch oryginalnych wokalnych osobowości, Pulsowanie i przenikanie się wielu muzycznych światów. Razem przekroczą granice stylistycznych szufladek oraz krain geograficznych. Zapis koncertu artyści planują wydać w formie płyty. Zapraszamy do współuczestnictwa.

Piotr Woźniak: gitarzysta, kompozytor, aranżer, producent - przede wszystkim jednak charyzmatyczny wokalista. To ta charyzma właśnie sprawia, że w pokoncertowych recenzjach i opiniach najczęściej powtarza się słowo "magia".
Ktoś na stronie internetowej napisał: "Jest pan pierwszym artystą, który zaczarował mnie bez wielkiego bandu, bez przeszkadzajek, perkusji, sekcji smyczkowej. Tylko Pana głos i gitara."
Inna recenzentka zanotowała: "Za sprawą połączenia trzech składników: głosu, gitarowych aranżacji i tekstów jest w stanie zaczarować każdego (...) a kiedy do Piotra Woźniaka dołączyła wiolonczelistka, Anna Papierz, nikt już nie miał wątpliwości, że da się za pomocą ascetycznych środków uzyskać piorunujący efekt."
Ale koncerty Piotra to także także często wspólne śpiewanie i duża dawka energii. No i ten głos! Którego niespodziewana moc nadaje nowego znaczenia niemenowskiemu "Nim przyjdzie wiosna" albo pozwala tak ekspresyjnie wybrzmieć wokalizie z "Tango Mortale".
W końcu to "człowiek o głosie jak maszyna parowa i wrażliwości baranka", jak zapowiedziano go przed jednym z koncertów.
Nic dodać, nic ująć.

Chwila Nieuwagi to ZESPÓŁ (nie projekt!), który zwyczajnie tworzy piosenki i gra niezwyczajne koncerty. Mieszanka stylistyczna jakiej dopuszcza się Chwila Nieuwagi wprawia w zakłopotanie radiowców i speców od marketingu, równocześnie ciesząc słuchaczy, którym zapewnia różnorodność i absolutny brak nudy. Muzyka zespołu to: żywiołowość folkloru (szczególnie górnośląskiego, w bardzo ciekawym, nowoczesnym wydaniu), klimatyczność jazzu, nastrojowość piosenki poetyckiej oraz setki innych barwnych dźwięków, które można usłyszeć - SŁUCHAJĄC.
W kompozycjach Chwili Nieuwagi wyłapać można obecność: fortepianu - na którym gra Piotr Kotas, kontrabasu - Rafał Kierpiec, perkusji - Marek Sochacki i Bartłomiej Plewka, gitary - Andrzej Czech, a przede wszystkim ładnego, nietuzinkowego głosu żeńskiego, należącego do Martyny Czech. Uwagę przykuwają również ciekawe teksty - część z nich to utwory uznanych poetów, pozostałe to teksty własne zespołu.

Bilety: 20 zł (przedsprzedaż), 25 zł (w dniu koncertu).

(fot. R. Paszkowski)

_
oprac.LT

Bilety dostępne w: