Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Agnieszka Maciaszczyk

Agnieszka Maciaszczyk - koncert

2017-03-16 ( czwartek )
19:30
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Koncert poświęcony wybitnej wokalistce Dianne Reeves. Pojawią się także kompozycje pochodzącej z Poznania wokalistki i liderki - Agnieszki Maciaszczyk.

Agnieszka Maciaszczyk - wyróżniona absolwentka studiów II st. Akademii Muzycznej w Gdańsku, na kierunku Jazz i muzyka estradowa, specjalność: wokalistyka jazzowa. Studia pierwszego stopnia w tejże Akademii ukończyła z wynikiem bardzo dobrym. Wokalistka, autorka tekstów oraz muzyki.

Trzykrotna półfinalistka Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, finalistka 4th Azoty Tarnów Jazz Contest (jako jedyna kobieta w swojej kategorii), również dwukrotnie wyróżniona na festiwalu im. Kaliny Jędrusik w Częstochowie, laureatka III miejsca na Swingującym Kruku 2013 w Częstochowie.

W 2014 roku miała przyjemność wystąpić na Ladies Jazz Festiwalu w Gdyni, jako Agnieszka Maciaszczyk Quintet, a na jesień tego samego roku zdobyła nagrodę specjalną na I Blue Note Jazz Competition w Poznaniu. W kwietniu 2015 roku zaśpiewała w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej WSCHODY w Lublinie. Latem 2015 roku wokalistka wydała epkę, na której towarzyszą jej: Michał Ciesielski - fortepian oraz instrumenty klawiszowe, Jarosław Stokowski - gitara basowa oraz kontrabas, Adam Golicki - perkusja, Kaya Meller - trąbka, Szymon Łukowski - saksofony oraz klarnet basowy.

Na początku listopada 2015 roku wokalistka zajęła 2. miejsce na Novum Jazz Festiwalu i tym samym zdobyta przez nią druga nagroda jest najwyższym dotychczas wyróżnieniem przyznanym na tym konkursie wokalistce.

Na jesień bieżącego roku wokalistka wróciła na III Blue Note Jazz Competition w Poznaniu gdzie zdobyła 2. miejsce. Obecnie pracuje nad autorskim materiałem oraz jest nauczycielem akademickim na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Bilety - 30 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/