Kultura w Poznaniu

Kalendarium

j

Joanna Lewandowska: Marek G. z Krakowa - koncert

2017-03-02 ( czwartek )
19:30
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

UWAGA! Koncert został odwołany!

Zwrot pieniędzy za bilety w miejscu ich zakupu.

Marek Grechuta - Czarodziej z Krakowa to Dobry Duch Joanny. Słuchacze usłyszą jego najbardziej znane utwory ("Świecie nasz", "Ocalić od zapomnienia", "Pomarańcze i mandarynki"), ale także te mniej znane ("Kraków", "Miłość", "Jak obłok"), a nawet perełki jego twórczości dla dzieci ("Śpij bajki śnij").

Gdy Joanna wygrywała Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie minęła się z Markiem Grechutą za kulisami. Kilka dni po jego śmierci została pierwszą laureatką stypendium jego imienia. Dzięki tej nagrodzie mogła wydać swoją debiutancką płytę.

Joanna, oddając hołd wielkim twórcom polskiej kultury przypomina, że dzięki swoim niezwykłym tekstom stali się oni po trosze "mężczyznami życia" każdego z nas.

Joanna Lewandowska - wokalistka, aktorka, kompozytorka, pedagog. Jeden z najpotężniejszych głosów kobiecych, doceniany zarówno w Polsce jak i na świecie. W środowisku artystycznym jej nazwisko to synonim profesjonalizmu.

Joanna uczestniczy w najbardziej prestiżowych projektach muzycznych, gdyż daje gwarancję mocy przekazu, której próżno szukać u innych piosenkarek. Jest zapraszana do udziału w benefisach m.in. przez. Zbigniewa Łapińskiego, Jana Wołka, Jerzego Satanowskiego, Ireny Santor, Andrzeja Zaryckiego.

Teksty dla Joanny piszą choćby Jan Wołek czy Andrzej Poniedzielski, zaś Zygmunt Konieczny specjalnie z myślą o Joannie napisał partię wokalną do oratorium wielkanocnego pt. "Skarga Jerozolimy".

Rozmiłowana w pięknej i mądrej piosence, swymi aranżacjami i głębią przekazu rzuca każdą publiczność na kolana.

Czasem mówi o sobie "złodziejka piosenek" - wyszukuje perełki, odnajduje trzecie i czwarte dno zakurzonych tekstów, przeżywa je po swojemu i oddaje ludziom z całym ładunkiem emocji i uczuć. Jej interpretacje tekstu i muzyki burzą emocjonalny spokój słuchacza i każą usłyszeć wiele myśli od nowa.

Joanna Lewandowska szczyci się tym, iż występuje i nagrywa tylko z najlepszymi muzykami. Współpracuje m.in. z Pawłem Stankiewiczem, Pawłem Pańtą, Pawłem Kaczmarczykiem, Krzysztofem Łochowiczem, Sebastianem Wypychem, Grzechem Piotrowskim, Robertem Siwakiem. Spaja ona w ten sposób dwa pozornie odległe światy: muzyki improwizowanej oraz ważnego, mądrego tekstu. Mariaż tych dwóch sfer otwiera nowe spojrzenie na pozornie znane piosenki.

Bilety - 45 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/