Kultura w Poznaniu

Kalendarium

p

Paper Cuts - koncert

2017-01-19 ( czwartek )
Klubokawiarnia PIES andaluzyjski, ul. Feliksa Nowowiejskiego 17

Paper Cuts / Elektroakustyczny duet muzyków improwizujących i eksperymentujących. Na koncie ma dwie kasety wydane przez warszawską oficynę Wounded Knife: "First Date" (2013) i "Divorce Material" (2015). Drugi materiał został bardzo ciepło przyjęty, m.in. przez Barka Chacińskiego i magazyn PopUpMusic. W styczniu 2017 roku ukaże się trzecia kaseta zespołu - tym razem będzie to wynik połączenia sił z duetem Arszyn/Duda. Wyda ją oficyna Pawlacz Perski.
Łukasz Kacperczyk - zajmuje się elektroakustyczną muzyką eksperymentalną opartą przede wszystkim na dźwiękach generowanych przez syntezator modularny i jego pochodne. Nie stroni jednak od instrumentów wykonanych własnoręcznie i pracy z samplerami. Interesuje go niepowtarzalność i ulotność efektów pracy z takim zestawem oraz jego ogromny potencjał brzmieniowy. Ceni przestrzeń i wstrzemięźliwość w budowaniu dźwięków.
Członek zespołu Cukier (Kasperek/Mełech/Kacperczyk). Wspólnie z Wojtkiem Kurkiem (perkusja) tworzy duet Paper Cuts. Jest czwartym członkiem Modular String Trio (Jędrzejewski/Kacperczyk/Mazurkiewicz/Ochrimczuk). Udziela się w Warsaw Improvisers Orchestra. Razem z Mateuszem Wysockim (Fischerle) realizuje projekt Bouchons d'Oreilles. 
Wojtek Kurek - perkusista, improwizator. Współpracuje z różnymi środowiskami muzycznymi. Wielokrotnie uczestniczył w improwizowanych koncertach w warszawskich Chmurach i Mózgu oraz cyklu spotkań muzycznych Impro Miting w Eufemii. Jego spojrzenie na instrument pozwala odejść od pojmowania perkusji jedynie jako bazy rytmicznej na rzecz melodyki, płynności, wielowarstwowej dynamiki, a czasem sonoryzmu. Obecnie gra w Triomaku i w Paper Cuts. Organizator Koncertu Jednego Dźwięku oraz projektu Warten. Uczestniczy również w interdyscyplinarnym 
projekcie artystycznym Sześcian.

Bilety - 10 zł., w dniu koncertu - 15 zł.

opr.sw