Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

IV Bluesowa WOŚP

2017-01-13 ( piątek )
19:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Na dwa dni przed 25. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizatorzy zapraszają na Bluesową WOŚP! Ponad 5 godzin muzyki, ponad 50 wykonawców!

19.00 Brick House (blues)
"Blues to prawda, jeśli to nie prawda - to nie blues" - z tą myślą na początku 2016 roku powstał zespół Brick House. Pełne energii bluesowe granie w wykonaniu wiernych fanów tego gatunku. Koncerty zespołu przenoszą słuchaczy w klimat lat 50. i 60., a w ich wykonaniu można usłyszeć utwory takich artystów jak Junior Wells, Muddy Waters, Buddy Guy i wielu innych.

19.30 Long Distance (blues-rock)
Zespół z Poznania, gra od lutego 2015. W repertuarze znajdziemy głównie bluesowe i blues-rockowe covery.

20.00 Rock Imagination (rock)
Zrodził się z pasji kilku zapaleńców do grania szeroko pojętego rocka. Drogi kilku członków nowo powstałego bandu zeszły się kiedyś w różnych projektach, jednak dopiero teraz odnaleźli oni wspólny mianownik swoich rockowych preferencji muzycznych. Choć Rock Imagination jest zespołem młodym stażem, to jednak skupia ludzi z bogatym doświadczeniem muzycznym, którzy mieli już okazję niejednokrotnie koncertować na różnorodnych scenach oraz przy okazji różnych imprez i zawsze byli ciepło przyjmowani przez publiczność. Zespół w tym składzie i z nowymi pomysłami zaprezentuje się po raz pierwszy publiczności.

20.30 Hania Sztachańska
Młodziutka wokalistka, uczennica Ani Polowczyk. Już kilkukrotnie zaskarbiła sobie serca publicznoœci w Blue Note swoim talentem i bezpretensjonalnoœścią. Zdobywczyni wielu nagród na konkursach piosenki dla dzieci i młodzieży.

20.45 Skakanka (rock-alternatywa)
Grają wyłącznie po polsku. Chcą bawić dźwiękiem i lekko pociśniętą treścią. Ich muzyka ma budzić pozytywne emocje. Teksty są dosłowne, proste, zarazem lekko ironiczne.

21.15 Filip Rychcik z zespołem Parajatsi (rock-funk)
Finalista The Voice Of Poland 2016 w swoim autorskim programie. Wystąpi z zespołem działającym od 2015. Zaledwie w kilka miesięcy udało im się zebrać materiał na debiutancką płytę. 

21.30 Elephant's Escape (funk-rock)
Zespół został założony w połowie 2014 r. w Poznaniu. Styl muzyczny wykształcił się z połączenia różnorodnych inspiracji pięciu członków zespołu, sięgających od soulu przez bluesa, funk, aż po cięższe brzmienia. Efektem jest oryginalne, nowoczesne brzmienie dirt-funkowe. Elephant's Escape to jeden z niewielu przedstawicieli tego gatunku w Polsce, wnoszący nową jakość poprzez swój charakterystyczny,  energiczny styl, porównywany najczęściej do Red Hot Chilli Peppers. 

22.00 Hot Water i przyjaciele (blues)
Trzon grupy Hot Water z przyjaciółmi wykona kilka niezapomnianych bluesowych standardów. Czy trzeba coś więcej pisać?

22.30 Sama River Blues (blues)
Idea zawiązania grupy Sama River Blues powstała w oparciu o dążenie Roberta Rosady do krzewienia i popularyzacji muzyki bluesowej inspirowanej takimi wykonawcami jak: After Blues, Krzak, Breakout, Dżem, Bob Dylan, B.B. King. 

23.00 Blues Drawers (blues-rock)
Zespół powstał w czerwcu 2004 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Piotra Kühna. Wykonywana muzyka to blues-rock często połączony ze stylami funky i fusion. 

23.30 Stara Szkoła (southern rock)
Zespół istnieje od 2010 roku. Utworzyła go przyjacielska grupa facetów po 50-tce..

 Koncert zakończy się około północy.

Nikt z wykonawców nie pobiera żadnych honorariów występując w pełni charytatywnie!

Pomiędzy poszczególnymi występami odbywać się będą licytacje, z których całkowity przychód zasili WOŚP.

opr.sw