Kultura w Poznaniu

Kalendarium

aktorzy na scenie

Teatr Amarant: Pieśni Pracy

18.10 – 06.12.2016
18:00

Grupa "Ludzie Stąd", tworzona przez jeżyckich sąsiadów w różnym wieku, zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w otwartych warsztatach teatralnych. Podobno człowiek zdrowy jest zdolny do miłości i pracy. Organizatorzy mówią, że również do śpiewu i tańca. Muzyka pozwala przetrwać trud, czyni wolnym. Uczestnicy zajmą się pracą - będą o niej śpiewać i poruszać się. Będą inspirować się rytmami i pieśniami obecnymi przy pracy w różnych zakątkach świata (m.in. amarykańskie pieśni niewolnicze, pieśni ghańskich pracowników poczty, pieśni polskich chłopów).

Grupa warsztatowa podczas zajęć stworzy i zaśpiewa własne "pieśni pracy" oraz do nich zatańczy. Jaka jest nasza praca? Na ile praca jest nieodłączną częścią naszego życia? Czy już się nią "staliśmy"? Zatraciliśmy się w niej? Czy jesteśmy raczej jej niewolnikami? Nasze działania stanowią próbę odnalezienia wspólnego głosu i rytmu. Inaczej: solidarności wśród nas, ludzi pracy.

Prowadzenie: Jan-Tage Kühling i Paulina Miu Zielińska

Zapisy (do 14.10.) pod adresem: teatr.amarant@gmail.com

Czas: każdy wtorek (od 18.10. do 6.12.), 18:00-20:00 Cena: 0 zł

*Warsztaty są częścią projektu "Kultura Na Jeżycach" finansowanego przez Miasto Poznań w ramach konkursu Centrum Warte Poznania.

Zobacz www.facebook.com/events/1852603074970888/