Kultura w Poznaniu

Kalendarium

wokalista zespołu Tanghetto

Koncert Progressive Tango zespołu Tanghetto

2016-11-08 ( wtorek )
20:00
Blue Note Poznań Jazz Club, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Koncert promujący najnowszy, siódmy już, album prekursorów tango elektro z Buenos Aires - "Progressive Tango".

W listopadzie wraca do Poznania Tanghetto - najważniejszy zespół współczesnej sceny tangowej Buenos Aires. W 2004 roku zespół wydał swój debiutancki album EMIGRANTE, który zainicjował nową falę we współczesnym tangu. Progressive Tango - najnowszy, siódmy już, album grupy TANGHETTO - zdobył dla zespołu szóstą nominację do Nagrody Gardela, najważniejszych odznaczeń przemysłu muzycznego Argentyny, których dwie statuetki zespół już otrzymał za oryginalność i innowacyjność w tak wiekowym już stylu.

Tanghetto eksperymentuje z różnymi i czasami rozbieżnymi elementami muzycznymi, które w tangu należy nazwać progresywnymi. Tango klasyczne wzbogacane jest szczyptami rocka, funku i jazzu. Tytuł albumu, wedlug Maxa Masriego, lidera zespołu, odnosi się do otwartej na nowości postawy zespołu, który odważnie tworzy współczesne tago.

Nazwa Tanghetto (połączenie słów "tango" i "ghetto"), jak i idea stojąca za pierwszą płytą "Emigrante" (pol. "Emigrant"), mają swe źródło w doświadczeniach przeżytych w Małych Argentynach, społecznościach Argentyńczyków żyjących na emigracji.

- To właśnie ci emigranci podczas wielu naszych występów w różnych częściach świata podchodzą do nas i opowiadają nam, jak na różne sposoby nasza muzyka była dla nich ważna w trudnych momentach ich życia prowadzonego z dala od rodzinnego kraju. Jest to zawsze dla nas ogromny, nieporównywalny z niczym, zaszczyt - mówi Masri.

Bilety w cenie 60 zł.

oprac.LT

Bilety dostępne w: