Kultura w Poznaniu

Kalendarium

plakat

Koncert w ramach Akademii Gitary - Dorota Miśkiewicz & "Narciarze" z towarzyszeniem Kuby Badacha

02.09.2016
20:00

Wydarzenia Akademia Gitary: festiwal to nie tylko gitara klasyczna. Muzyka gitarowa to także utwory jazzowe i rozrywkowe. Właśnie taką muzyczną odsłonę zaprezentuje zespół pod nazwą Dorota Miśkiewicz & "Narciarze" z towarzyszeniem Kuby Badacha na gitarze basowej.
Zespół "Narciarze" to muzyczny projekt przyjaciół, których oprócz wspólnego grania połączyła także pasja do sportów zimowych.
Projekt tworzą wybitni wokaliści, Dorota Miśkiewicz i Kuba Badach, gitarzysta Marek Napiórkowski oraz perkusista Sebastian Frankiewicz. To artyści, którzy odnoszą sukcesy zarówno w karierze solowej (Miśkiewicz występowała m.in. z Cesarią Evorą) jak i stanowią część składów popularnych zespołów (takich jak Poluzjanci czy Bisquit).
"Narciarze" w oryginalny sposób prezentują piosenki z repertuaru Doroty Miśkiewicz oraz autorskie kompozycje zespołu. Jedną z największych niespodzianek jest obsada - tym razem Kubę Badacha usłyszymy nie w roli wokalisty, lecz instrumentalisty - muzyk zagra na gitarze basowej.
Dorota Miśkiewicz - wybitna wokalistka, autorka i kompozytorka, znana ze swoich wielu płyt, (m.in. "Caminho", czy "Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci"), z wielu muzycznych spotkań z Grzegorzem Turnauem, a także ze słynnego duetu 
z Cesarią Evorą. Muzykalna i wrażliwa, posiadająca nieodparty wdzięk i charyzmę sceniczną.
Kuba Badach - niezwykle utalentowany muzycznie wokalista, producent, aranżer, kompozytor i, jak się okazuje, także basista! Jego zespół Poluzjanci święci teraz triumfy, podobnie jak jego solowa płyta poświęcona postaci Andrzeja Zauchy.
Marek Napiórkowski - gitarzysta i kompozytor o wielkiej sile rażenia, gra na gitarze elektrycznej i akustycznej z niezrównaną pasją i charyzmą. Lider wielu projektów, 
z których ostatni ("UP!") cieszy się  bardzo dobrymi recenzjami. 
Sebastian Frankiewicz - jeden z bardziej wszechstronnych perkusistów w naszym kraju, potrafi odnaleźć się w różnych stylach. Grał z takimi znakomitościami jak Zbigniew Namysłowski, Janusz Muniak, Aga Zaryan czy Urszula Dudziak. Współtworzy zespół Bisquit reprezentowany przez wytwórnię Kayax.

Bilety w cenie 59 zł.

oprac.LT

Bilety dostępne w: