Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Koncert - Tomasz Budzyński

2012-03-20 ( wtorek )
19:00
Pod Minogą, u. Nowowiejskiego

Tomasz "Budzy" Budzyński (urodzony w 1962 r. w Tarnobrzegu), polski wokalista rockowy, malarz i poeta. Znany jako współzałożyciel i wokalista zespołów Siekiera, Armia, 2TM2,3 oraz Budzy i Trupia Czaszka.

W 1983 roku razem z Tomaszem "Dzwonem" Adamskim założył punkowy zespół Siekiera, z którym rok później stał się jednym z laureatów festiwalu w Jarocinie. Po festiwalu zespół zarejestrował utwory na kasecie "Demo Summer 1984" (materiał ukazał się oficjalnie dopiero w 2008 na albumie Na wszystkich frontach świata). Po kilku koncertach Tomasz Budzyński wraz z perkusistą Krzysztofem Grelą opuścili zespół.

Pod koniec tego samego roku Tomasz Budzyński wraz z gitarzystą grupy Izrael, Robertem Brylewskim oraz Sławomirem Gołaszewskim założył zespół Armia, z którym nagrał 10 płyt studyjnych (ostatnia - Freak z 2009 roku) oraz wydał 5 album koncertowych i z którym w wielokrotnie zmienianym składzie występuje do dzisiaj.

W 1996 roku powstała supergrupa 2TM2,3 (znana też jako Tymoteusz), której trzon stanowili Budzyński, Dariusz "Maleo" Malejonek oraz Robert "Litza" Friedrich, którzy odkryli w swym życiu wartości chrześcijańskie i którzy przez muzykę starają się przekazywać treści Biblijne, często wplatając w teksty bazowane na Piśmie Świętym oryginalne cytaty w języku hebrajskim i aramejskim.

Budzyński nagrał też solowe płyty - Taniec szkieletów (2002) i Uwagi Józefa Baki (2004) jako Budzy i Trupia Czaszka oraz pod własnym imieniem i nazwiskiem - Luna (2008) oraz Osobliwości (2011).

Bilety - 35/40 zł