Kultura Poznań.pl

Varia

opublikowano:

Parkuj z kulturą!

Tegoroczny Park (ing) Day odbędzie się w sobotę, 16 września. To akcja, podczas której miejsca parkingowe zamienią się w przestrzeń przyjazną wszystkim mieszkańcom, a nie tylko kierowcom.

.
Zeszłoroczny Park (ing) Day na ul. Ratajczaka, fot. materiały Malta Festival Poznań

Od 2005 roku, na jeden dzień, mieszkańcy miast na całym świecie zmieniają miejsca parkingowe w przestrzeń aktywności sąsiedzkiej. Niektórzy przed swoimi sklepami i kawiarniami wystawiają stoliki, krzesła i doniczki z roślinami. Inni organizują warsztaty i wydarzenia kulturalne. Akcja nosi nazwę Park (ing) Day i od zeszłego roku jest również obecna w Poznaniu.

W tym roku na ul. Za Bramką, między ulicą Wszystkich Świętych a placem Kolegiackim, tuż przy nowopowstałym parkingu podziemnym, powstanie 80-metrowy Pas Kultury. Od g. 11 do 17 przejmą go twórczo Teatr Ósmego Dnia, Muzeum Narodowe, Teatr Polski, Kino Muza, Wydawnictwo Miejskie Posnania i inni. W programie m.in.: uliczne śniadanie, rodzinne warsztaty, kiermasz książek, rozmowy o teatrze, głośne czytanie "Głodu" Martina Caparrósa i koncert The Roadhouse. Na finał dnia organizatorzy pokażą dokument "Kto cię uczył jeździć?". To pełna humoru, poruszająca historia trojga bohaterów, którzy w obcym kraju próbują zdobyć - jakżeby inaczej - prawo jazdy.

ng

  • Park (ing) Day w Poznaniu
  • Pas Kultury / ul. Za Bramką
  • 16.09, g. 11-17
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.