Kultura Poznań.pl

Varia

opublikowano:

Od Teksasu po Himalaje

Szósta edycja Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń rozpocznie się 9 lutego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i potrwa trzy dni jako impreza towarzysząca targom Tour Salon. Tradycyjnie już odwiedzą ją najwięksi pasjonaci podróży.

.
Jaśmina Labus podczas wyprawy do Nikaragui (fot. T. Labus)

Festiwal jest jedną z największych imprez podróżniczych w Polsce i największym tego typu festiwalem w Wielkopolsce. W ubiegłym roku odwiedziło go ponad 5 tys. widzów z całej Polski, którzy przyjechali posłuchać o niesamowitych przygodach podróżników.

- W tym roku mamy bardzo bogaty program: 21 niezwykłych spotkań przedstawiających uroki Polski i różnych zakątków świata. W konkursie o "Złoty Ślad" usłyszymy trzy prelekcje o Polsce i dwanaście o świecie - zapowiadają Jaśmina i Tomasz Labus ze Stowarzyszenia Śladami Marzeń, organizatorzy i pomysłodawcy festiwalu. I dodają: - Jak co roku zaplanowaliśmy konkursy, w trakcie których będzie można zdobyć atrakcyjne nagrody, oraz warsztaty językowe i fotograficzne, a dla tych, którzy planują wyprawy w egzotyczne miejsca - konsultacje medyczne.

Oczywiście nie zabraknie również gości specjalnych: Bartosz Stróżyński opowie o sztuce podwodnej fotografii w najtrudniej dostępnych miejscach na świecie, dr Ewa Duszczyk omówi największe zagrożenia i profilaktykę związaną z wyjazdami Polaków do Azji, Paweł Kosicki zabierze nas do Teksasu, a Jakub Rybicki w Himalaje i ich nigdy niezdobyte szczyty. Adam Buczkowski i Krzysztof Berdzik opowiedzą o ginących plemionach Papui Zachodniej, a na zakończenie Adam Szostek (zwycięzca poprzedniej edycji festiwalu) - o tym, jak pomagał dzieciom w Palestynie i co znaczył dla nich jego longboard.

Dodatkowo w sobotę 10 lutego w legendarnym poznańskim klubie Trops - Akademickie Centrum Kultury odbędzie się podróżnicze after party festiwalu - pierwszy w Polsce koncert berlińskiego zespołu Riders Connection. To jedyna biletowana impreza, na której prócz muzyków do tańca będzie grał DJ.

- W czasie festiwalu przygotowaliśmy także niespodzianki dla najmłodszych. Animacje dla dzieci zapewni Szalejdoskop, czyli przesympatyczne animatorki, które zaopiekują się dziećmi, w czasie gdy dorośli będą słuchać podróżniczych historii. Na stoisku wydawnictwa Sorus dzieci spotkają bajkopisarza Łukasza Wierzbickiego oraz rysownika Marcina Leśniaka, który w dziesięć minut stworzy dla każdego dziecka piękną ilustrację z Olkiem Dobą - zapowiadają organizatorzy.

Anna Solak

  • 6. Festiwal Śladami Marzeń
  • 9-11.02
  • MTP, pawilon 15, sala G1 (wejście od ul. Śniadeckich)
  • wstęp wolny, bilety na koncert Riders Connection i sobotnie after party: 30 zł

© Wydawnictwo Miejskie Posnania 2018