Kultura Poznań.pl

Kultura

opublikowano:

Unieś się Na Falach

Festiwal #NaFalach to nowa odsłona Maltańskiej Sceny Muzycznej, która od lat w czasie wakacji przyciągała widzów nad Jezioro Maltańskie. W tym roku plenerowe koncerty będą odbywać się przez całe lato w dwóch lokalizacjach: nad Maltą oraz nad Jeziorem Strzeszyńskim. Na wszystkie wstęp jest wolny!

.
Luxtorpeda, fot. materiały prasowe

W każdy z letnich weekendów (od 23 czerwca aż do 18 sierpnia) obie plenerowe sceny wypełni muzyka bardzo różnorodna. Jest zatem duża szansa, że wśród koncertowych propozycji każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Nowy festiwal otworzy 23 czerwca nad Maltą koncert specjalistki od klimatycznych songów - Anity Lipnickiej. 8 lipca na tej samej scenie pojawią się raperzy: Otsochodzi, Dwa Sławy i Arbak. Nad Strzeszynkiem 13 lipca zagra Big Cyc, a dwa dni później nad Maltą - The Dumplings. Tydzień później scenę wypełni swym oryginalnym brzmieniem z pogranicza jazzu i trip hopu zespół Mikromusic. Ostatni lipcowy piątek nad Jeziorem Strzeszyńskim będzie należał do poznańskiej Luxtorpedy. W sierpniu na obu plenerowych scenach zagrają: Lao Che (3.08), Fisz Emade (10.08), Xxanaxx (17.08), a na zakończenie cyklu - 18 sierpnia nad Maltą - Barbara Wrońska.

sk

  • Festiwal #NaFalach
  • 23.06-18.08, g. 20
  • sceny nad Jeziorem Maltańskim i Strzeszyńskim
  • wstęp wolny