Kultura Poznań.pl

Kultura

opublikowano:

Sąsiedzkie spotkania

Przez całe lato - aż do września - czeka nas cała masa wydarzeń w kolejnej, czwartej już, odsłonie Kulturalnego Starego Rynku, który w tym roku proponuje rekordową liczbę wydarzeń. Start - 29 czerwca.

.
fot. materiały organizatorów

Swoje propozycje dla mieszkańców zgłaszają w nim sami twórcy, a zwycięzcom miejski Wydział Kultury przyznaje grant, dzięki któremu dane wydarzenie może się odbyć. W programie można więc wybierać między koncertami, spacerami miejskimi, działaniami teatralnymi a sąsiedzkimi spotkaniami na świeżym powietrzu. - Na nasze spacery przychodzą prawdziwe tłumy - opowiada Rafał Wąsowicz z Estrady Poznańskiej.

W poprzednich latach cykl spopularyzował i na nowo odkrył dla turystów i mieszkańców Poznania takie miejsca, jak Dziedziniec Szkoły Baletowej czy ulica Jana Baptysty Quadro.

Na wspomnianym dziedzińcu odbędzie się w tym roku koncert Muzykobranie J. Hałas, koncert Tango pod Gwiazdami i koncert Dźwiękowóz, a na Scenie na Quadro m.in. koncerty takich grup muzycznych jak: Futurelight, Amadeusz Wojciechowski, Panoptikum, Siostra Braci Grimm i Unobtainum. Pod szyldem Swingującej Starówki zagrają jazzowe zespoły Dixie Company (będzie to koncert połączony z Małą Akademią Jazzu) i Old Men Jazz Quartet.

- W ramach Swingującej Starówki odbędzie się w sumie siedem koncertów, które będą miały kameralny charakter i pozwolą zaprezentować się poznańskim muzykom jazzowym - zapowiada Piotr Soroka, muzyk i lider grupy Dixie Company.

Prócz tego tradycyjnie czekają nas spacery z przewodnikiem i Fotospacery Staromiejskie, te ostatnie pod hasłem Kształty, formy, struktury oraz Człowiek - przestrzeń.

Tym razem w programie znajdą się również nowe punkty, na przykład Salon Sąsiedzki w Małym Domu Kultury (klub Dragon) przy ul. Zamkowej, a w nim animacje teatralne, gry i spotkania sąsiedzkie i Radio Pogoda.

- Dla nas to ważny projekt, który pozwala ożywiać okolice Starego Rynku i nasz fyrtel przy Masztalarskiej - tłumaczy Małgorzata Kempa, dyrektor Estrady Poznańskiej. I dodaje: - Mamy nadzieje, że takie sąsiedzkie spotkania wniosą bardzo wiele. Będziemy mogli spotkać się przy kawie i tradycyjnym "słodkim". Dzięki takim działaniom przestrzeń Starego Rynku rozszerzy się.

Anna Solak

  • Kulturalny Stary Rynek
  • Stary Rynek i okolice
  • 29.06 - 9.09
  • wstęp wolny
  • więcej na FB: Kulturalny Stary Rynek

© Wydawnictwo Miejskie Posnania 2018