Kultura w Poznaniu

Aktualności

opublikowano:

Dzień Dziecka u archeologów

Spektakl Stół - ciuchcia - miś, odkrywanie tajników sztuki budowlanej X wieku, czytanie bajek z Wielkopolski i Egiptu - Muzeum Archeologiczne oraz Rezerwat Archeologiczny Genius loci w Poznaniu zapraszają na Dzień Dziecka.

. - grafika artykułu
Fot. Materiały organizatorów

Czarodziejski pokój, a w nim tańczące misie, niesforne piłki i ciuchcia - 1 czerwca w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu odbędzie się spektakl Stół - ciuchcia - miś dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat. Rozpocznie się on o godz. 15. Przedstawienie Stół - ciuchcia - miś zostało zrealizowane dzięki zaangażowaniu Poznańskiej Fundacji Artystycznej, Centrum Kultury Zamek i Miasta Poznań. Dorośli będą musieli kupić bilet (22 zł), wstęp dla dzieci jest bezpłatny. Po spektaklu pracownicy muzeum zapraszają do zwiedzania placówki z przewodnikiem.

Poza tym 1 czerwca Muzeum Archeologiczne w Poznaniu przygotowało dla dzieci specjalną ofertę: kącik bajek tematycznych, w którym dzieciaki poznają najstarsze bajki zarówno z Wielkopolski, jak i z Egiptu (godz. 11-11.20 czytanie bajek pradziejowych, godz. 14-14.20 czytanie bajek średniowiecznych, godz. 16-16.20 czytanie bajek egipskich); kącik plastyczny (godz. 11-17), w którym najmłodsi spróbują swoich sił dokumentując skarby przeszłości; oprowadzanie po wystawach stałych (godz. 12.30-13 i 15-15.30).

W Rezerwacie Archeologicznym Genius loci w Poznaniu Dzień Dziecka upłynie pod hasłem Inżynieria sprzed tysiąclecia. Będzie więc można obejrzeć niezwykłe konstrukcje jakie odkryto na Ostrowie Tumskim podczas badań archeologicznych. Teraz ich zwiedzanie wzbogacono o nowy hologram i makietę dotykową. Dwa najnowocześniejsze w Polsce urządzenia holograficzne z wizualizacjami Poznania w X-XI w. oraz budowy średniowiecznych fortyfikacji na Ostrowie Tumskim, umożliwią lepsze poznanie historii tego miejsca.

Od godz. 11 do 14 trwać będą warsztaty konstruktorskie dla dzieci w wieku od 6 do12 lat Tajemnice tysiącletniej inżynierii. Poprowadzą je autorzy makiety wałów grodowych - uczniowie Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego z Poznania. Dzieci poznają wszystkie elementy konstrukcyjne i tajniki sztuki budowlanej z X w. Będą miały również okazję sprawdzić skuteczność katapult średniowiecznych i wykonać figurki wojów. O godz. 14 i 16 po rezerwacie oprowadzą dzieci archeolodzy. Od godz. 17 do19 trwać będą gry i zabawy średniowieczne. Zapisy na wszystkie te imprezy potrwają do piątku (31 maja) w godzinach pracy Rezerwatu lub mailowo na adres rezerwat@muzarp.poznan.pl. Wstęp na nie będzie bezpłatny.

oprac. sza

  • Muzeum Archeologiczne w Poznaniu;
  • 1.06.2013, godz. 15;
  • Spektakl Stół - ciuchcia - miś;
  • Bilety: 22 zł dorośli, dzieci bezpłatnie.