Kultura Poznań.pl

Aktualności

opublikowano:

Andrea Bocelli na stulecie Uniwersytetu Poznańskiego

Koncert światowej sławy włoskiego tenora Andrea Bocellego uświetni obchody stulecia poznańskiego uniwersytetu. Sprzedaż biletów na koncert, który odbędzie się 19 maja 2019 r. na Inea Stadionie, rozpocznie się już w najbliższy piątek, 8 grudnia.

.
fot. materiały prasowe

W pierwszej części koncertu w wykonaniu Bocellego usłyszymy największe arie operowe, w drugiej - najsłynniejsze przeboje muzyki popularnej.

Andrea Bocelli to światowej sławy włoski tenor, kompozytor, autor piosenek oraz producent muzyczny, najbardziej znany z wykonywania utworów takich jak: "Time to Say Goodbye (Con te partirò)", "Canto della Terra", "Vivere" czy "Nessun dorma". Artysta od lat uznawany jest za najlepiej sprzedającego się śpiewaka operowego na świecie, jak również jednego z najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki. Jego dotychczasowe albumy sprzedały się w nakładzie ponad 80 milionów egzemplarzy. Wokalista znany jest również z wielu niezapomnianych duetów, m.in. z Celine Dion, Sarah Brightman oraz Luciano Pavarottim. Trudno wskazać drugiego wykonawcę muzyki poważnej, którego twórczość zajmowałaby nieprzerwanie tak wysokie miejsca na szczytach międzynarodowych list przebojów muzyki rozrywkowej. Włoski tenor zrobił imponującą karierę zarówno w świecie muzyki poważnej, jak i popularnej, a jego wpływ na współczesny przemysł muzyczny jest nie do przecenienia.

red

  • Andrea Bocelli w Poznaniu
  • Inea Stadion
  • 19.05.2019, g. 20
  • bilety (od 155-195 zł) do kupienia za pośrednictwem stron www.bilety.imprezyprestige.com, www.eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.