Prezydent Poznania powierzył trzem dotychczasowym dyrektorom dalsze prowadzenie poznańskich instytucji kultury: na okres czterech lat szefowi Centrum Sztuki Dziecka, a na trzy lata - prowadzącym Estradę Poznańską i Dom Kultury Stokrotka.
Centrum Sztuki Dziecka pokieruje ponownie Jerzy Moszkowicz - reżyser, teatrolog, pomysłodawca i realizator szeregu festiwali i wydarzeń kulturalnych, skierowanych do najmłodszych poznaniaków, takich jak Biennale Sztuki dla Dziecka czy Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!".
Istotny wpływ na decyzję prezydenta miał fakt, że w otwartym konkursie, rozpisanym na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Dziecka, swoją wizję zdecydował się zaprezentować jedynie dotychczasowy dyrektor. Ze względu na wysoką ocenę jego dotychczasowych dokonań przewodniczący komisji konkursowej, zastępca prezydenta Poznania Dariusz Jaworski poddał podczas obrad pod głosowanie wniosek o zawieszenie postępowania konkursowego i skierowanie do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pisma z prośbą o umożliwienie nominowania. Jerzego Moszkowicza na dyrektora Centrum Sztuki Dziecka bez przeprowadzenia postępowania konkursowego. Wyrażenie przez ministra Bogdana Zdrojewskiego pozytywnej opinii dało możliwość powierzenia obowiązków dyrektora Jerzemu Moszkowiczowi na okres czterech lat. Kluczowe wyzwanie na ten okres to - oprócz kontynuowania dotychczasowych zadań - współtworzenie programu Sceny Wspólnej Teatru ? ejery i Centrum Sztuki Dziecka w nowym obiekcie Łejerów na poznańskiej Cytadeli.
Estradą Poznańską pokieruje przez najbliższe trzy lata Tomasz Karczewski. Podejmując decyzję o ponownym powierzeniu mu tego stanowiska, prezydent wziął pod uwagę jego istotny wkład w stworzenie nowej formuły tej instytucji. W efekcie bardziej transparentne staną się m.in. zasady współpracy Estrady z organizatorami kluczowych festiwali i projektów artystycznych, o co postulowała duża część poznańskiego środowiska kulturalnego.
Zadaniem Tomasza Karczewskiego będzie zapewnienie Estradzie rozwoju w trzech głównych filarach jej działalności: produkcji wydarzeń kulturalnych (m.in., Made In Chicago, Sylwester, Animator, Poznań Baroque), rozwoju projektu "Filmowy Poznań" (m.in. poprzez przyciąganie filmowców do stolicy Wielkopolski w ramach projektu Poznań Film Commission), a także skonsolidowanie zarządzania i nadzoru nad kluczowymi dla miasta przestrzeniami Starego Rynku i Placu Wolności. Ostatnim z wymienionych zada ń zajmie się w Estradzie manager projektu Centrum, który będzie odpowiadał m.in. za działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa, porządku oraz animacji wydarzeń kulturalnych w tym rejonie śródmieścia.
Prezydent wziął także pod uwagę trudną sytuację personalną w instytucji - powołując Tomasza Karczewskiego na dyrektora, zobowiązał go jednocześnie do przeprowadzenie konkursu, który wyłoni jego zastępcę w randzie dyrektora artystycznego Estrady Poznańskiej. Funkcja ta pozostawała nieobsadzona od czasu śmierci Wojciecha Juszczaka, inicjatora takich wydarzeń jak festiwale Made In Chicago i Animator.
Doceniono też działalność Barbary Glapki, dyrektor Domu Kultury Stokrotka na poznańskim Osiedlu Kwiatowym, która uczyniła z tej niewielkiej instytucji osiedlowe centrum społecznej aktywności, zorientowane na edukację kulturalną wśród dzieci, młodzieży i seniorów. Do decyzji o powierzeniu jej na kolejne trzy lata stanowiska dyrektora DK Stokrotka przyczyniła się też niezwykle pozytywna opinia Rady Osiedla Kwiatowe.
Przedstawiona przezni ą wizja rozwoju DK Stokrotka uwzględnia szersze zaangażowanie jego pracowników w tworzenie pracowni tematycznych, ściślejszą współpracę z innymi instytucjami kultury w Poznaniu, a także poprawę działań promujących wydarzenia w osiedlowym centrum kultury. oprac. mat