Kultura w Poznaniu

Książki

Przekaz najbardziej intymny

W trzeci weekend marca już po raz czternasty odbędą się Poznańskie Spotkania Targowe - Książka dla Dzieci i Młodzieży. Tegoroczna edycja dedykowana jest Ignacemu Krasickiemu - w 280. rocznicę urodzin - oraz zmarłej 10 lat temu Emilii Waśniowskiej.

Sprzeciw wobec bylejakości

- Będziemy literaturę smakować, krytykować i drzeć - zapowiadają organizatorzy "literuFKI". Na pierwszym spotkaniu w ramach nowego literackiego cyklu o swojej poezji opowie Xawery Stańczyk.  

Praktyczny, poręczny, przydatny...

"Poznań. Plan minimum" to nowoczesny przewodnik ze sporą dawką "niepodręcznikowych" informacji. Właśnie ukazał się nakładem Wydawnictwa Miejskiego Posnania.

Życie to podróż, to ocean...

Poznań odwiedzi wielka dama poezji polskiej - Julia Hartwig. W poniedziałek, 2 lutego, odbierze doktorat honoris causa UAM. Dzień później spotka się z czytelnikami w Bibliotece Raczyńskich.

Poeta i duch wolności

Krótko po śmierci Stanisława Barańczaka ukazała się książka "Poeta i duch wolności. Szkice o twórczości Stanisława Barańczaka", wydana przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury.

Oblicze dobra, oblicze zła

Ukazała się na rynku książka "Wilki Dwa", napisana wspólnie przez Roberta "Litzę" Friedricha i dominikanina O. Adama Szustaka. Opublikował ją krakowski Znak. 

Legenda Wituskiego

Tor Regatowy Malta, Poznański Szybki Tramwaj, Liceum św. Marii Magdaleny, Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan, Biennale Sztuki dla Dziecka, Poznański Teatr Tańca Ewy Wycichowskiej, Muzeum Literackie im. Henryka Sienkiewicza, Konkurs Wieniawskiego - kto łączy te i wiele innych, dość odległych od siebie przedsięwzięć? Andrzej Wituski!

Literatura zaszumi w CK Zamek

Trwa cykl "Klucze do wyobraźni", w ramach którego do Poznania przyjeżdżają znani pisarze. Gościem wtorkowego spotkania w CK Zamek będzie laureatka Nagrody Kościelskich, Nagrody Literackiej Gdynia, wielokrotnie nominowana do Nagrody NIKE - Magdalena Tulli.

Seryjni poeci: Czycz i Ficowski

W najbliższy poniedziałek w CK Zamek odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Seryjni poeci. Tym razem wokół "Wierszy wybranych" Stanisława Czycza oraz książki Jerzego Ficowskiego "Lewe strony widoków".

Jesienna ofensywa wydawnicza WBPiCAK

Twórcy poznańscy i nie tylko, klasycy i twórcy wciąż relatywnie młodzi: Iłłakowiczówna, Ficowski, Czycz, Foks, Sośnicki, Kaczanowski. W Poznaniu ukazały się właśnie zbiory ich twórczości.

Iwona Chmielewska nominowana do nagrody IBBY

Wśród nominowanych do nagrody w konkursie na Książkę Roku 2014 znalazła się Iwona Chmielewska za ilustracje do wydanej przez Wydawnictwo Miejskie Posnania książki "Na wysokiej górze".

Tokarczuk opowie o "Księgach Jakubowych"

W poniedziałek, 24 listopada, w Centrum Kultury Zamek i Poznań Poetów organizują spotkanie z autorką najgłośniejszej książki roku. W przeciągu ostatniego miesiąca "Księgi Jakubowe" Olgi Tokarczuk podbiły media i serca czytelników.

Top literatura na Off Cinema

Centrum Kultury Zamek w tym tygodniu jest sercem sztuki filmowej: startuje Festiwal OFF Cinema. Jednak w czwartek, 20.11, Nowe Kino Pałacowe odda pałeczkę literaturze. Odbędzie się spotkanie z Małgorzatą Szejnert - ikoną polskiego reportażu.

Dzieci ojców alternatywy

Magdalena Grenda swoją publikacją chce rozpocząć dyskusję na temat nowego teatru alternatywnego w Poznaniu. Premiera książki "Mistrzowie drugiego planu" 15 listopada na Scenie Roboczej.

Poznaj największe skarby Muzeum Narodowego w Poznaniu

Ponad 300 najcenniejszych eksponatów zgromadzonych w 9 oddziałach poznańskiego muzeum prezentuje album "Skarby Sztuki. Muzeum Narodowe w Poznaniu" pod redakcją Marii Gołąb, Ewy Hornowskiej i Adama Soćko. Imponująca publikacja właśnie trafiła do księgarń.

1 49 Strona 50 51 52 53