Kultura w Poznaniu

Książki

Paulina Wilk, autorka "Lalek w ogniu" - jednego z najważniejszych debiutów reporterskich ostatnich lat - będzie w najbliższą środę gościem w Bibliotece Raczyńskich.

Czytaj artykuł

Wakacje pod palmami zostawia sobie na starość, która jej zdaniem jest stanem umysłu, a nie kwestią wieku... Na spotkanie z Elżbietą Dzikowską zaprasza w najbliższy wtorek Biblioteka Raczyńskich,.

Czytaj artykuł

O tym, jak się planuje zbrodnię doskonałą opowiedzą twórcy kryminałów. Cykl spotkań autorskich połączonych z zajęciami warsztatowymi startuje w środę, 8.07 w winiarni Pod Czarnym Kotem.

Czytaj artykuł

Zachwycającą ofensywę wydawniczą przygotowało na letnie tygodnie wydawnictwo In Rock. Firma, mająca w dorobku mnóstwo ważnych biograficznych i krytycznych tytułów na temat gwiazd muzycznych scen, wydała właśnie nowe książki dotyczące Metalliki, U2, Keitha Richardsa, a także Motörhead i Janis Joplin.

Czytaj artykuł

Ksiądz, pasterz, bioetyk, wykładowca, dyrektor hospicjum, vloger i, jak dodają sceptyczni, onkocelebryta. Bo wybrał swoją chorobę jako środek pomocy innym, bo nie boi się mówić głośno tego, co myśli. W czwartek, 18.06 odbędzie się spotkanie z ks. Janem Kaczkowskim.

Czytaj artykuł

Pisarka bezkompromisowa, autorka bestsellerów, skandalistka. Choć w Polsce przetłumaczono dopiero dwie z jej książek, w Finlandii i Estonii jest prawdziwą gwiazdą literatury. Właśnie ukazała się jej najnowsza powieść "Gdy zniknęły gołębie". W poniedziałek, 15 czerwca spotka się z poznańskimi czytelnikami.

Czytaj artykuł

Autorytet reporterski i nieustraszony kronikarz wydarzeń XXI wieku - Wojciech Jagielski będzie gościem sobotniego spotkania w CK Zamek.

Czytaj artykuł

Moda w PRL? Ten okres kojarzy się z wieloma zjawiskami i formami sztuki, lecz moda na pewno nie jest pierwszym z nich, a raczej mało istotnym. Aleksandra Boćkowska - autorka książki "To nie są moje wielbłądy. O modzie w PRL" udowadnia, że jest inaczej. 11 maja w CK Zamek spotka się z czytelnikami.

Czytaj artykuł

- Kiedyś, w czasie wakacji, odwiedzał nas w czytelni pewien Kanadyjczyk. Na zakończenie szepnął obsługującemu go koledze: - Ty to masz dobrze! Stała praca, i to w bibliotece! Marzę o takiej! - wspomina Barbara Siejna-Matysiak z Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu. Stereotyp nudnej i smutnej biblioteki to... no właśnie - stereotyp. 8 maja bibliotekarze i biblioteki obchodzą swoje święto.

Czytaj artykuł

Jan Zdzisław Brudnicki twierdzi, że Piotr Sommer, podobnie jak Miron Białoszewski buduje swoją osobowość przez oboczność i marginesowość, żeby później udowodnić jej niezbywalność. Autor "Smaku detalu" będzie gościem najbliższego spotkania w ramach cyklu "Seryjni poeci". 

Czytaj artykuł

Czym różni się historia w filmie Andrzeja Wajdy "Popiół i diament" od tej w książce Krzysztofa Kąkolewskiego "Diament odnaleziony w popiele"? Odpowiedź już we wtorek w Galerii Miejskiej Arsenał. 

Czytaj artykuł

Po sobotnim i niedzielnym pokazie "Wiśniowego sadu" w Teatrze Nowym Izabella Cywińska spotka się z publicznością. Słynna reżyserka będzie promowała swoją autobiograficzną książkę "Dziewczyna z Kamienia". 

Czytaj artykuł

Książka Marka Zajączkowskiego "Wielkopolskie oddziały wojsk łączności 1919-1939" to pierwsze pełne opracowanie dziejów wojsk łączności z terenu Wielkopolski. Monografia ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Miejskiego Posnania.

Czytaj artykuł

Ukazały się "Wiersze zebrane" Zuzanny Ginczanki - polskiej poetki żydowskiego pochodzenia, tragicznie zmarłej w czasie II wojny światowej.

Czytaj artykuł
1 49 Strona 50 51 52 53