Kultura Poznań.pl

Muzyka

opublikowano:

Muzyczny pejzaż Paryża

Lucy & Tom to duet muzycznych podróżników, którzy kilka lat temu wyruszyli w podróż po Europie. Na trzy miesiące zostali w Paryżu, gdzie nieoficjalnie grali swoje ulubione piosenki z różnych zakątków świata. Tę paryską przygodę zwieńczyli płytą Édith Piaf i przyjaciele, z której utwory zaprezentują w najbliższą niedzielę w klubie Blue Note podczas koncertu zatytułowanego Niedziela w Paryżu.

.
fot. materiały prasowe

Szaleją za kawą-zalewajką i lodami o smaku macadamia. W swoich muzycznych poszukiwaniach wędrują przez gatunki i epoki. Sięgają od Bizeta i Ravela po Dalidę i Joe Dassin, a nawet Davida Bowiego. Kochają muzyczne podróże. Koncertowali nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.

Jesienią ubiegłego roku w Polskim Radiu Koszalin nagrali płytę Édith Piaf Et Ses Amis, która ukazała się 19 grudnia, w 102. urodziny Édith Piaf, nakładem wytwórni Vintage Records. Do jakiego Paryża będą chcieli zabrać słuchaczy w najbliższą niedzielę? - Do Paryża może troszeczkę deszczowego, dlatego że tam jest tak szaro, buro, ale latarnie się odbijają w tych zamokniętych chodnikach - opowiadali na antenie radia Koszalin. - Do Paryża takiego wymarzonego troszeczkę, z przeszłości, ale mamy nadzieję, że tę przeszłość uda nam się przenieść w jutro - mówili. - Będzie bardzo wiele odcieni tego Paryża. Bardzo wiele odcieni miłości, bo Paryż to miasto miłości. A piosenki, które się pojawią na płycie głównie traktują o miłości i przeróżnych jej odcieniach: miłości niespełnionej, miłości spełnionej, wesołej, smutnej - tłumaczyli.

Niedziela w Paryżu to koncert poświęcony piosenkom Édith Piaf i jej przyjaciół: Charlesa Aznavoura, Marlene Dietrich, Yves Montanda. Lucy & Tom przeniosą słuchaczy do Paryża przez klimat, który tworzą swoją muzyką. Charyzmatyczny głos Lucy wzbogacony subtelnym akompaniamentem gitary Toma, przywołuje na myśl wiele muzycznych pejzaży Paryża, które będzie można podziwiać również wizualnie - niedzielnemu koncertowi towarzyszy wystawa fotografii miasta miłości autorstwa Lucy.

Katarzyna Nowicka

  • Lucy & Tom: "Niedziela w Paryżu"
  • Blue Note
  • 10.06, g. 20
  • bilety: 30 i 40 zł (dostępne w CIM i klubie Blue Note)

© Wydawnictwo Miejskie Posnania 2018