Kultura Poznań.pl

Film

Polski film deskorolkowy

W kilkunastu miastach Polski 21 grudnia odbędzie się premiera filmu dokumentalnego Krzysztofa Godka "Problem?" o środowisku deskorolkowców. W Poznaniu zobaczymy go w Centrum zajawy The Rootz.

Sputnik krąży nad Poznaniem

"Sputnik nad Polską" to kolejny - po koncertach chóru Aleksandrowa, występach Rosyjskich Kozaków oraz zespołu Bieriozka - pomysł na propagowanie kultury naszych wschodnich sąsiadów. Festiwal Filmów Rosyjskich 30 listopada rozpoczyna się w Poznaniu.

Kobieta pod presją

Niektóre fragmenty filmu wywołują bardzo gorzki śmiech i nasuwają pytanie: o co naprawdę walczyliśmy, za czym tęskniliśmy po naszej stronie muru?

Whisky drugiej szansy

Najnowszy film Kena Loacha "Whisky dla aniołów" widzieli już w Poznaniu widzowie sierpniowego festiwalu Transatlantyk. Teraz trafił do kin w całej Polsce.

Każdy ma swojego Komedę

Na ekrany wybranych kin studyjnych w Polsce wszedł właśnie dokumentalny film o Krzysztofie Komedzie. Co nowego wnosi do naszej wiedzy o wybitnym poznańskim kompozytorze?

Globalnie w Rialto

Manhattan Short Film Festival to ogólnoświatowy festiwal filmów krótkometrażowych. Jednym z dwóch miejsc goszczących go w Polsce jest poznańskie kino Rialto.

1 40 Strona 41 42