Charles Mingus powiedział o nim: - Młody Django Reinhardt. Szufladkowanie przeważnie blokuje artystę. Nie dotyczy to jednak Philipa Catherine. Genialny gitarzysta w sobotę wystąpi w klubie Blue Note.
Charles Mingus powiedział o nim: - Młody Django Reinhardt. Szufladkowanie przeważnie blokuje artystę. Nie dotyczy to jednak Philipa Catherine. Genialny gitarzysta w sobotę wystąpi w klubie Blue Note.
Byli jedną z największych sensacji na scenie rockowej przełomu lat 80. i 90. Zaproponowali bowiem własną wizję muzyki heavy metalowej, która swych natchnień szuka również w funku, soulu, jazzie. Zachwycają do dziś. Słynni Living Colour zagrają w poznańskim Eskulapie 12 listopada!
Zaczynanie od nowa to trudna sztuka, trzeba się odciąć od dotychczasowych osiągnięć i spojrzeć na siebie z innej perspektywy. Tomasz Organek postanowił spróbować i wydał płytę "Głupi", tym samym otwierając nowy rozdział w swoim muzycznym życiu - i to wcale niegłupi! W sobotę opowie o nim w Poznaniu.
Przed nami kolejna odsłona cyklu TE_ATRakcje. W najbliższą niedzielę w Teatrze Nowym spektakl dla dzieci "Kish Kush" zaprezentuje włoski Teatro Distinto.
Nikogo nie traktują poważnie, nie liczą się ze zdaniem opinii publicznej i krytyków. Poprawność polityczna dla nich nie istnieje, a ofiarą ich bardzo dosłownych tekstów może paść każdy. Poza tym nawet nie są braćmi. Kto taki? Bracia Figo Fagot - najbardziej kontrowersyjny duet polskiej sceny muzycznej. W sobotę wystąpi w Poznaniu.
"5 zmysłów. Ekspresja" to już czwarta odsłona wydarzeń, które za cel stawiają sobie pokazanie, że uczestnictwo w kulturze powinno być dostępne dla wszystkich, bez względu na ograniczenia. Tym razem projekt wejdzie w mariaż z teatrem.
Od piątku do niedzieli scena w Teatrze Nowym należeć będzie do młodych. W programie: dwa gościnne spektakle i koncert.
"Elsynor" to teatralna gra graczy z ich avatarami. Niestety, wynik tego pojedynku jest przesądzony - o najnowszym spektaklu w Teatrze Nowym pisze Anna Rogulska.
Trwa nabór do Poznańskich Słowików. Rodzice mogą zgłaszać kandydatów do końca września.
W sobotę, 27 września w Kinie Muza rozpocznie się pierwszy Festiwal Filmowy Kino Dzieci. Potrwa do 5 października.
"Open field" to spektakl w choreografii izraelskiego artysty Nadara Rosano zrealizowany we współpracy z tancerzami Polskiego Teatru Tańca. Jego premiera odbyła się 19 września.
Wielu artystów reprezentujących różne obszary sztuki odda hołd wybitnemu kompozytorowi w dniu jego urodzin - 24 września.
"Dobra międzynarodowa klasa" - tymi słowami rekomendowali poznańskie Mediations Biennale redaktorzy "Polityki", umieszczając poprzednią edycję na drugim miejscu w rankingu najważniejszych wydarzeń kulturalnych 2012 roku. Co czeka nas tym razem?
Na początek - premiera opery "Dziecko i czary" Maurice'a Ravela. Będzie też kilka wznowień i koncertów, a nawet konferencja operologiczna.
Koncert perkusisty Jacka Kochana otworzy kolejny sezon jazzowy w Blue Note.
W czwartek, 18 września zmarł profesor Jan Berdyszak.
Nadwyrężone oczy z powodu: 1) długich godzin w salach teatralnych, 2) płaczu, że nie dostało się biletów na GusGus, 3) zarwanej nocy w klubie przy dźwiękach muzyki elektronicznej. Scenariusz na nadchodzący weekend wybierzcie sami!
Wydana przez Galerię Arsenał książka Moniki Talarczyk-Gubały otrzymała nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Na znanej już poznaniakom stronie z oficjalną galerią zdjęć Poznania pojawiła się nowa funkcja. Teraz można tam nie tylko pobrać zdjęcia lub przesłać swoje fotografie Poznania na stały konkurs, ale i skorzystać z funkcji FotoSklep.
Starodruk autorstwa Mikołaja Reja z XVI wieku będzie można obejrzeć w Bibliotece Raczyńskich 25 września.