
Rozmowa z Januszem Pazderem, historykiem sztuki, znawcą historii Poznania
Rozmowa z Januszem Pazderem, historykiem sztuki, znawcą historii Poznania
Recenzja koncertu Marii Taylor w Fabrice. Pisze Joanna Gryzińska.
5 minut z Marcią Ball, śpiewającą pianistką bluesową
Kultura jest dla tych, którzy chcą poznać jej język. Znając go, możemy odczytać przekaz, odróżnić subtelny komunikat od bełkotu, jasny i mocny głos od prostackiego wrzasku. Ze znajomością tego języka jest źle. I nie będzie lepiej.
Poetka uważająca się za urzędniczkę, niezależna, a ubezwłasnowlolniona przez chorobę, pragmatyczna i posiadająca przy tym artystyczną duszę.
Chrzest Mieszka I, który stanowi punkt zwrotny w historii Polski, mógł się odbyć 14 kwietnia 966 r. w Poznaniu. Czy tak było na pewno?
Zapraszamy na poznański Ostrów Tumski. To dobre miejsce na start dla początkujących turystów i historyków. Dlaczego? Bo tu się Polska zaczęła.
Lista poznańskich festiwali wciąż się wydłuża. Sprawdź, czy jest na niej Twój ulubiony!
Która lepsza? Przestronna Aula Uniwersytecka o znakomitej ponoć akustyce czy kameralne wnętrza Salonu Nowowiejskiego?
Historia poznańskiego Bazaru mogłyby stać się kanwą niejednej powieści. Wielkie transakcje, sławne postaci, bale, koncerty, czasem skandale, o których mówiło całe miasto. Któż nie był w Bazarze! Ale Bazar to także opowieść o pracy, dzięki której "małe miasteczko P" stało się ośrodkiem nowoczesnych idei. Bazar, niegdyś tętniący miejskim życiem, wciąż czeka na powrót do świetności.
Pierwsza w Polsce gra planszowa tego typu!!!
Rozmowa z Michałem Kmiecikiem, laureatem konkursu dramaturgicznego Metafory Rzeczywistości organizowanego przez Teatr Polski w Poznaniu
Rozmowa z Krzysztofem Koehlerem
Rozmowa z Krzysztofem "Grabażem" Grabowskim
Sztab antykryzysowy na rzecz poznańskiej kultury powstał prawie rok temu. Zrzesza ponad 160 osób. Był spontaniczną, oddolną reakcją na frustrację związaną z przegraną Poznania w staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Reakcją - paradoksalnie - pozytywną. Efektem jego wielomiesięcznych działań będzie bowiem Poznański Kongres Kultury (1-3.12.2011). Wszyscy możemy wziąć w nim udział, bo wszystkich nas dotyczy.
Nowa publikacja Wydawnictwa Miejskiego Posnania już w sprzedaży
Czego oczekują od Poznańskiego Kongresu Kultury:
Projekt kilku pokoleń. Poznańska specjalność. Czy możemy wyobrazić sobie miasto bez niej? Jak powstała i jakie kryje tajemnice? Przyjrzyjmy się uważnie, bo warto!
Rozmowa z dr. Dariuszem Gawinem
Rozmowa z Piotrem Kruszczyńskim, dyrektorem Teatru Nowego