Kultura w Poznaniu

Teatr

opublikowano:

Wszystkie uczucia świata

O spotkaniu dojrzałej kobiety z samą sobą zaśpiewa w "Idę w tango" aktorka Teatru Nowego - Agnieszka Różańska. W spektaklu wystąpi również tancerka Polskiego Teatru Tańca Paulina Wycichowska.

. - grafika artykułu
Agnieszka Różańska. Fot. materiały prasowe

Skąd pomysł na "Idę w tango"? - Chciałam po prostu zaśpiewać o kobiecie w swoim wieku, kiedy ta nie jest jeszcze stara, ale już nie jest też młoda - tłumaczy Agnieszka Różańska, która w spektaklu zagra główną rolę. - Kobieta w moim wieku nie żyje tylko miłością. Ma rodzinę, musi iść zwyczajnie do sklepu i załatwić milion innych spraw. Spotyka się też z koleżankami, by w zasadzie porozmawiać o niczym, bo to też jest jej potrzebne. Może panowie, którzy przyjdą na spektakl, dowiedzą się czegoś więcej o swoich żonach - mówi aktorka.

Scenariusz widowiska skonstruowany został wyłącznie z tekstów piosenek słynnego poety i satyryka Mariana Hemara. - Moja bohaterka opowiadać będzie o swoich przyjaciółkach i mężu, o tym, co zrobić, żeby schudnąć - bo każda kobieta w tym wieku ma ten sam problem. Oczywiście będzie też dużo emocji, bo kobietą w średnim wieku targają wszystkie uczucia świata - zapowiada Różańska. - Żadne z uczuć jednak nie zdominuje spektaklu, bo kobieta przecież bywa zmienna. I nosi w sobie każde z nich.

Agnieszka Różańska nie tylko zaśpiewa dla publiczności (usłyszymy m.in. takie utwory jak "Pierścionek", "Przyjaciółka", "Upić się warto", "Mały Gigolo" czy "Dieta"), ale również zatańczy tango. - "Idę w tango" to widowisko muzyczne. Taniec zajmuje w nim tak samo ważna miejsce, jak muzyka i śpiew - tłumaczy. - Tango, o którym mowa, wymusza w pewien sposób namiętność i wszystkie tęsknoty kobiety dojrzałej. Bo tango takie właśnie jest - nie można go wykonać, nie wkładając w nie duszy - mówi. Partnerem aktorki na scenie będzie Michał Kaczmarek, nauczyciel tańca argentyńskiego. - Michał będzie cały czas na scenie, bo ja tak właściwie będą śpiewać o nim, ale też przez niego i dla niego.

Warto zaznaczyć także, że gościem specjalnym widowiska będzie znana tancerka i choreografka Paulina Wycichowska. Jej obecność na scenie owiana jest jednak pewną tajemnicą. - Paulina pojawi się w spektaklu w nietypowej dla kobiety roli. Zatańczę z nią, ale nie powiem dlaczego - zaznacza Różańska.

Reżyserem widowiska oraz autorem scenariusza jest Krzysztof Deszczyński, artysta dobrze znany poznaniakom za sprawą ogólnopolskiego festiwalu "Zostań Gwiazdą Kabaretu", który organizuje od 2002 roku. Spektakl na żywo muzycznie zilustruje zespół La Vita.

Monika Nawrocka-Leśnik

  • "Idę w tango"
  • scenariusz i reżyseria: Krzysztof Deszczyński
  • gościnnie w Teatrze Muzycznym
  • premiera: 16.10, g. 18
  • bilety: 100 zł