Kultura w Poznaniu

Aktualności

opublikowano:

Sztuka w hali odlotów

Przybywa nam rzeźb w przestrzeni miasta! Kolejna odsłonięta zostanie w najbliższą sobotę, 10 listopada, na terenie Portu Lotniczego Ławica.

Rzeźba odsłonięta zostanie 10 listopada, fot. mat. prasowe - grafika artykułu
Rzeźba odsłonięta zostanie 10 listopada, fot. mat. prasowe

Mowa o rzeźbie "Stary Kształt - Nowa Brutalność" brytyjskiego artysty Nicka Hornby'ego. Jej odsłonięcie na terenie poznańskiego lotniska to inicjatywa organizatorów Mediations Biennale - cyklu wystaw sztuki najnowszej, które można było oglądać w Poznaniu na przełomie września i października.

Pomysł na stałą prezentację rzeźby powstał we współpracy z Ławicą i jej architektem - Piotrem Barełkowskim. - Nieprzypadkowo wybrano właśnie Port Lotniczy Ławica jako miejsce realizacji sztuki w przestrzeni publicznej - zaznaczają kuratorzy prezentacji: Denis Carvalho i Tomasz Wendland. - Rzeźba Hornby'ego będzie dla wielu odwiedzających Poznań jednym z pierwszych punktów styczności z naszym miastem i z pewnością zainspiruje ich do refleksji na jego temat. Jej prowokacyjny tytuł i nowoczesny sposób, w jaki artysta interpretuje klasyczne elementy architektury Poznania (jak na przykład fasadę Ratusza), są pretekstem do pokazania, w jaki sposób nowoczesność może przenikać się z przeszłością - tłumaczą.

Rzeźba odsłonięta zostanie w samo południe 10 listopada. Stanie w pawilonie między halą przylotów i odlotów.

S.K.

  • Odsłonięcie rzeźby "Stary Kształt - Nowa Brutalność" Nicka Hornby'ego
  • 10.11, g. 12
  • Port Lotniczy Ławica