Kultura w Poznaniu

Aktualności

opublikowano:

Jesień z gwiazdami

Biblioteka Raczyńskich zaprasza dzieci w wieku 6-11 lat na cykl Jesień w gwiazdach zapisana, który startuje już we wrześniu i potrwa do listopada.

. - grafika artykułu
fot. materiały prasowe

Dokładnie 550 lat temu urodził się Mikołaj Kopernik, prawdopodobnie najważniejszy astronom na świecie. Dlaczego był tak fascynującą postacią? Nie tylko dlatego, że w bardzo trudnych czasach udało mu się doprowadzić do końca badania, które wymagały genialnego umysłu i wielkiej cierpliwości. Również dlatego, że był człowiekiem orkiestrą - zainteresowanym matematyką i prawem, udzielającym się politycznie, a przy tym prawdopodobnie na tyle skromnym i życzliwym, by bez trudu  zdobywać protektorów na różnych dworach.

Wiele wydawnictw i instytucji przypomina w tym roku dokonania Kopernika, a Biblioteka Raczyńskich szczególną uwagę zwraca w kierunku najmłodszych. Na bezpłatny cykl Jesień w gwiazdach zapisana zaprasza dzieci w wieku 6-11 lat. Spotkania będą odbywać się raz w tygodniu przez trzy miesiące, od września do listopada.

Program cyklu będzie obejmował warsztaty matematyczne i zielarskie, spotkania z autorami, ilustratorami i edukatorami. Nie zabraknie wspólnych eksperymentów fizycznych i chemicznych pod okiem doświadczonych specjalistów.

Filie Biblioteki Raczyńskich biorące udział w akcji: Filia 2, Filia 14, Filia 15, Filia 20, Filia 35, Filia 38, Filia 46, Biblioteka dla dzieci, Filia Wildecka/Filia 53, Filia Naramowicka, wszystkie zajęcia odbywać się będą o godz. 17:00.

oprac. red.

  • cykl Jesień w gwiazdach zapisana
  • wrzesień-listopad
  • Biblioteka Raczyńskich
  • zapisy w filiach