Kultura w Poznaniu

Aktualności

opublikowano:

"Fest księgarnia" w nowej odsłonie!

Wydawnictwo Miejskie Posnania zaprasza niezależne księgarnie do otwartego naboru na wsparcie wydarzeń kulturalnych dla dzieci i dorosłych, promujących książki i pasje czytelnicze. Łączna pula środków do rozdysponowania wynosi 60 000 zł.

Na niebieskim plakacie widać stojące ksiażki z góry, układające się w kształt prostokąta - wszystkie w pomarańczowych oprawach. - grafika artykułu
fot. materiały prasowe

W naborze będą mogły wziąć udział księgarnie kameralne zlokalizowane w granicach administracyjnych Miasta Poznania i prowadzące działalność w nie więcej niż czterech księgarniach stacjonarnych na terenie całej Polski.

Zgłaszać można spotkania autorskie, dyskusje, premiery literackie, debaty, warsztaty, spacery, wspólne czytania oraz inne działania performatywne lub muzyczne.

Każda księgarnia będzie mogła zgłosić dwa projekty. Kwoty wnioskowane na ich realizację będą obejmować przedział od 1000 do 10 000 zł na jeden projekt. Łączna pula środków wynosi 60 000 zł! Propozycje można zgłaszać do 30 września 2023 r.

Ogłoszenie wyników naboru odbędzie się do 10 października 2023 r. na stronie internetowej projektu i w mediach społecznościowych Wydawnictwa. Wydarzenia muszą zostać zrealizowane w Poznaniu w terminie od 10 października do 30 listopada 2023 r.

- Wierzymy, że nowa formuła "Fest księgarni" przyczyni się do promocji i wsparcia księgarń kameralnych, które swoją działalnością przyczyniają się do promocji czytelnictwa oraz zaproponują ciekawy program wydarzeń kulturalnych skierowanych do mieszkańców Poznania - informują organizatorzy plebiscytu.

Patronat honorowy Przewodniczącego Komisji Kultury i Nauki Rady Miasta Poznania Grzegorza Jury.

Patroni medialni: Polska Izba Książki, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Kulturaupodstaw.pl, Wpoznaniu.pl, Sukces po poznańsku, Kulturapoznan.pl, Poznański Informator Kulturalny Sportowy i Turystyczny "IKS".

Szczegóły na stronie plebiscytu.

oprac. red.