Kultura w Poznaniu

Muzyka

opublikowano:

Melodie końca wakacji

Mrozu, Natalia Przybysz, Zalewski, Vito Bambino, Nosowska oraz premierowy projekt Babie Lato z Natalią Kukulską w roli gospodyni - to tylko kilka powodów, by pierwszy weekend września spędzić w Parku Cytadela. Dla wielu miłośników popu i szeroko pojętej alternatywy poznańska edycja dwudniowego festiwalu Santander Letnie Brzmienia 2023 może być najlepszą imprezą na pożegnanie wakacji.

Na środku Natalia Kukulska w mocnym, kolorowym makijażu i różowym garniturze, wokół niej inne, ubrane na kolorowo piosenkarki. - grafika artykułu
fot. materiały prasowe

18 festiwalowych dni, 9 miast, 30 wykonawców i zespołów grających ponad 100 koncertów - nie ma wątpliwości, że tegoroczna, czwarta edycja wakacyjnej trasy koncertowej Santander Letnie Brzmienia może robić wrażenie. Zwłaszcza jeśli w duszy gra nam przebojowa, a jednocześnie często bardzo wartościowa muzyka. I choć jej bazą najczęściej jest pop, to zwykle emanujący wieloma stylami znanymi ze scen alternatywnych.

Wzorem Męskiego Grania w każdym mieście program festiwalu prezentuje się nieco inaczej. Jak będzie w Poznaniu? Wśród wykonawców znalazł się nie tylko obsypany tegorocznymi Fryderykami Mrozu, ale też równie lubiany Zalewski, który tym razem zaprezentuje swój program Zalewski śpiewa Niemena. Nie zabraknie również Natalii Przybysz, która zaśpiewa interpretacje twórczości Kory, jakie ukazały się na jej płycie Zaczynam się od miłości, a także Vito Bambino i Nosowskiej, których albumy Pracownia i Degrengolada dla wielu są najlepszymi polskimi płytami pierwszej połowy tego roku. Na dokładkę zagrają The Dumplings, Kacperczyk, WaluśKraksaKryzys, Natalia Szroeder, Paula Roma oraz Ars Latrans Orchestra, Szczyl, Faustyna Maciejczuk i Daria ze Śląska, więc na brak muzycznych wrażeń narzekać nie sposób.

Jednak Santander Letnie Brzmienia to również międzypokoleniowy projekt specjalny, jakim jest Babie Lato, w ramach którego Natalia Kukulska - muzyczna ambasadorka przedsięwzięcia - zaprosiła do współpracy Bovską, Margaret, Zalię i Mery Spolsky. Jak wyszło? O tym najlepiej przekonać się na żywo. Możecie spodziewać się potężnej dawki funkowych, soulowych i klubowych brzmień, a także nowoczesności łączącej się z niepowtarzalnym klimatem lat 90. Do zobaczenia na Cytadeli - pożegnajmy wakacje jak z nut!

Sebastian Gabryel

  • Santander Letnie Brzmienia 2023
  • 1-2.09
  • Park Cytadela
  • bilety: 169 i 299 zł

© Wydawnictwo Miejskie Posnania 2023