Kultura Poznań.pl

Varia

opublikowano:

Betlejem od listopada

W tym roku bożonarodzeniowy jarmark zainaugurowany zostanie już 16 listopada na placu Wolności. Już 30 listopada do pl. Wolności dołączy Stary Rynek, gdzie odpalona zostanie miejska choinka.

.
fot. materiały organizatorów

Od połowy listopada w centrum miasta pojawią się bożonarodzeniowe dekoracje oraz kramy pełne świątecznych smakowitości na konkretnie i na słodko. Nie zabraknie też rozgrzewających trunków. Również na Starym Rynku od 30 listopada tradycyjnie pojawią się kramy z jedzeniem i rękodzielnictwem. Tego dnia o g. 17 rozświetlona zostanie miejska choinka.

Od 10 listopada do 2 lutego na placu Wolności będzie działał też Diabelski młyn, do którego mieszkańcy mogli się już przyzwyczaić w poprzednich latach.

Z kolei początek grudnia to Poznań Ice Festival - największe lodowe święto w Polsce (w tym roku z innej strony rynku) - które potrwa aż dwa dni: 7 i 8 grudnia. Zakończenie Betlejem Poznańskiego (Plac Wolności i Stary Rynek) 22 grudnia. - Więcej informacji o programie pojawi się już niedługo - obiecują organizatorzy wydarzenia.

Betlejem Poznańskie znalazło się w pierwszej dziesiątce najlepszych jarmarków w Europie, w konkursie organizowanym rokrocznie przez międzynarodową organizację zajmującą się promocją turystyki i kultury w Europie - European Best Destination. Poznański jarmark zajął 6. miejsce i znalazł się wśród takich miasta jak Wiedeń, Praga, Budapeszt czy Strasburg.

oprac. as