Kultura w Poznaniu

Aktualności

Treść bez słów

Iwona Chmielewska, uznana na całym świecie i szczególnie uwielbiana w Korei ilustratorka, zagości w Księgarni z Bajki oraz w Domu z Bajki na aż trzech spotkaniach. Porozmawia zarówno z dziećmi, jak i rodzicami, a także nauczycielami, terapeutami i niezależnymi dorosłymi czytelnikami - bo jej książki pobudzają wyobraźnię każdego, czasem trafiając nawet bardziej do starszych niż do młodszych.

Grand Prix Polskiej Chóralistyki - wyniki

Dobiegła końca piąta edycja Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza. Który chór zdobył nagrodę Grand Prix, a które zostały wyróżnione - piszemy poniżej. 

Muzyczny wieczór w Himalajach

Już w ten czwartek w kinie Rialto odbędzie się spotkanie ekspedycyjno-muzyczne, które poprowadzi podróżnik i himalaista Mariusz Sprutta, a zwieńczy koncert zespołu Jig Reel Maniacs.

Grand Prix na najlepsze dyplomy UAP przyznane!

Na nadzwyczajnym posiedzeniu Senatu Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, przyznano Grand Prix 43. edycji Konkursu im. Marii Dokowicz na Najlepszy Dyplom Magisterski UAP.

Rusza nabór do Salonu Ilustratorów 2024!

Polskie Towarzystwo Wydawców Książek we współpracy z Wydawnictwem Miejskim Posnania ogłasza nabór do Salonu Ilustratorów 2024, który od 2003 roku towarzyszy Poznańskim Targom Książki.

Odszedł Andrzej Sikorski

Archeolog, poeta, prozaik, krytyk literacki, dziennikarz, wykładowca w Instytucie Prahistorii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W sobotę 11 listopada zmarł Andrzej Sikorski.

Kultura na weekend

Jak co roku Poznań świętuje 11 listopada po swojemu - to festiwal rogala oraz Imieniny Ulicy Święty Marcin! Z tej okazji odbędzie się wiele niezapomianych koncertów, spotkań, spacerów tematycznych. Weekend zapowiada się fantastycznie, sprawdźcien sami!

"Nur für Polen" - wystawa i książka

Już w najbliższą sobotę warto wejść do Lokum Stonewall - odbędzie się tam premiera najnowszej książki uznanego plakacisty, Szymona Szymankiewicza, połączona z wystawą jego charakternych prac.

U Marcina na imieninach

Imieniny Ulicy wracają - i to w jakim stylu! 11 listopada poznaniacy nie tylko obejrzą widowiskowy korowód, ale także wezmą udział w warsztatach i koncertach z udziałem nietuzinkowych artystów, w tym Majki Jeżowskiej. A to wszystko w towarzystwie legendarnych rogali świętomarcińskich!

Wizyta w Chmurkowie

W ostatni weekend października Teatr Usta Usta Republika zabierze publiczność do Chmurkowa, a to z okazji premiery najnowszej sztuki familnej Wielka przygoda małego snu.

Konkurs Wieniawskiego nagrodzony Koryfeuszem

Poznaliśmy laureatów jednej z najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych przez środowisko muzyczne. Wśród nagrodzonych Koryfeuszem Muzyki Polskiej 2023 znalazł się 16. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu!

Koncert charytatywny - dla Igora

Gramy dla Igora to koncert charytatywny na rzecz zmagającego się z chorobą poznańskiego fotografika - Igora Drozdowskiego. Wydarzenie już 25 października w klubie Blue Note. Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa zdjęć artysty.

CIK nieczynny

Centrum Informacji Kulturalnej i Fotoplastykon Poznański przy ul. Ratajczaka 44 nieczynne do soboty 28 października. Zmiany w godzinach funkcjonowania w kolejnym tygodniu!

Na filmowych ścieżkach pamięci

W niedzielę 22 października w Poznaniu rozpoczyna się siódma edycja Przeglądu Filmów o Tematyce Żydowskiej. W ciągu kilku dni zobaczymy krótkie i długie metraże produkcji polskiej, amerykańskiej, francuskiej, holenderskiej, niemieckiej i izraelskiej. Będzie też wykład i spotkanie z reżyserem.

Motherlode

Swój najnowszy album - Motherlode - będzie w klubie Tama promowała Rosalie. Koncert już w najbliższy piątek, 20 października o godzinie 19. 

Polskie evergreeny

Nowy, premierowy program z polskimi piosenkami przedstawi w piątek w klubie Blue Note Aga Zaryan. W koncertowej prezentacji Polskich evergreenów wokalistce towarzyszyć będą: Michał Tokaj (autor nowych aranżacji) - fortepian, Alan Wykpisz - kontrabas oraz Sebastian Frankiewicz - perkusja.

Konkurs na opowiadanie kryminalne!

Wydawnictwo Miejskie Posnania ogłasza pierwszą edycję nowego konkursu literackiego "Kryminał do Poznania" na opowiadanie kryminalne, którego akcja rozgrywa się w Poznaniu. Hasłem pierwszej edycji jest "Śledztwo do wzięcia".

Kultura na weekend

Październik jest dla nas bezlitosny. Ci z Was, którzy lubią spędzać jesienne weekendy pod kocem, będą mieli prawdziwy dylemat - dzieje się tyle, że koc musi poczekać do poniedziałku! Koncerty, spektakle, jesienne spacery czy koncertowy finał festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej" - czytajcie i inspirujcie się na najbliższe dni i nadchodzący tydzień!

Strona 1 2 185