Kultura w Poznaniu

Aktualności

Kultura na weekend

Nadchodzący weekend kusi, by wyjść z domu w sobotę rano i wrócić w niedzielę późnym wieczorem. W Poznaniu dzieje się tak dużo, że aż prosimy o zaklęcie na rozdwojenie! Spotkania autorskie z Łukaszem Kozakiem i Danutą Gwizdalanką, Poznańskie Słowobranie, Poznań Art Week... Dla koneserów teatru - wielka premiera Teatru Animacji - Pan Tadeusz. Ostatni zjazd i wspaniałe powroty - by wymienić tylko Gdzieś daleko stąd Teatru Usta Usta Republika czy Footloose Teatru Muzycznego. Do tego koncerty, spacery, warsztaty - aż kręci się w głowie! Czytajcie "Kulturę na weekend" i planujcie!

Tydzień Dziecka w Arkadii

Arkadia zaprasza na świętowanie nie dnia, a całego tygodnia dziecka! Odbędą się warsztaty plastyczne i językowe, spotkanie z bajkami i światem baśni. W planach: wspólne czytanie, malowanie oraz zagłębianie się w świat muzyki i teatru.

Fyrtel Główna ogłasza nabór na rezydencje społeczno-artystyczne 2022!

Stowarzyszenie Młodych Animatorów Kultury zaprasza animatorów i animatorki kultury, edukatorów i edukatorki, artystów i artystki, kuratorów i kuratorki, aktywistów i aktywistki, a także kolektywy, grupy oraz zespoły twórcze do zgłaszania swoich pomysłów na projekty, które mogą zostać zrealizowane w ramach tegorocznych rezydencji społeczno-artystycznych w dzielnicy Główna w Poznaniu.

Kultura na weekend

Z wydarzeń dużych i spektakularnych - 19. Millennium Docs Against Gravity i Noc Muzeów w Poznaniu. Z mniejszych, lecz równie godnych uwagi - pokaz zabawek Co za małpa, proszę pana! i premiera spektaklu Życie. Main Station w reżyserii Barbary Prądzyńskiej. Piątek 13-tego z pewnością nie będzie pechowy dla kulturomamniaków, a to przecież dopiero początek atrakcji, jakie znaleźć można będzie w mieście w ten weekend!

Letnie Brzmienia w Poznaniu

Przez całe lato w Parku Starego Browaru wybrzmiewać będzie cykl plenerowych koncertów najpopularniejszych polskich artystów Letnie Brzmienia. Na świeżym powietrzu zagrają m.in. Monika Brodka, Natalia Przybysz, Mery Spolsky, Kwiat Jabłoni, Artur Rojek i Krzysztof Zalewski.

Mieszkańcy Iranu w obiektywie

Takiego Iranu nie znamy z medialnych doniesień o konflikatach na Bliskim Wschodzie - projekt Zamknięte powstał w trakcie podróży Patryka Bułhaka w 2015 roku. Fotografował codzienność mieszkańców: pasterzy z gór Zagros, młodych ludzi z Teheranu, kobiet z wyspy Ormoz. To właśnie portrety muzułmanek są najważniejszą częścią cyklu.

Kultura na weekend

Maj rozkwita w pełni, a wraz z tym rośnie także ochota do wychodzenia z domu i odkrywania "czegoś nowego". Czemu by nie poznać przy tej okazji nowych artystów i kolejnych pomysłów poznańskich twórców? W ten weekend doskonała premiera - Extravaganza - o religii!, ale także koncerty takich artystów jak: szkocki śpiewak szant Nathan Evans, introwertyczny Janus Rasmussen z Wysp Owczych czy genialny Konstanty Andrzej Kulka interpretujący Ennio Morricone i Vivaldiego! Do tego wspaniałe powroty teatralne: Virtuoso Teatru Muzycznego, O czym szepcze las Teatru Animacji czy Będzie pani zadowolona, czyli o ostatnim weselu we wsi Kamyk Teatru Nowego. Zapraszamy do odkrywania!

Koncertowe plażowanie na Wildzie

Jedna z najbardziej klimatycznych plaż miejskich w Poznaniu - Plaża Wilda Eco Village - już działa! Przez całą wiosnę i lato na poznaniaków będą czekać liczne atrakcje: koncerty gwiazd, spektakle teatralne, pyszne jedzenie, warsztaty zero waste oraz spotkania ze znanymi i ciekawymi osobami. Otwarcie Plaży Wilda rozpoczyna wielka"Majówka Sąsiedzka".

Kultura na weekend

Jak majówka, to tylko z kulturą! Tradycyjnie już podpowiadamy jak spędzić weekend majowy i nadchodzacy tydzień wybierając najlepsze spektakle, koncerty, warsztaty czy festiwale.

Kultura na weekend

W ten weekend nie zaglądajcie do programu telewizyjnego - bo program kulturalny ma za wiele dobrego do zaoferowania! Powrót spektakularnego musicalu Jekyll & Hyde, przejmująca i łącząca pokolenia Śmierć Jana Pawła II, a takze wielka premiera - Prawo wyboru Teatru Nowego na podstawie twórczości Ferdinanda von Schiracha. Do tego koncerty: Mai Koman, Zalewskiego, Jacka Cygana, Dżemu... Czytajcie Kulturę na weekend i planujcie!

Kultura na weekend

Popularne spektakle "Bajki malutkie 2", "Dziady" czy "Prezydentki", koncerty m.in. Natalii Przybysz i Gus Gus, Festiwal Sztuki Komiksowej i Era Jazzu. Zaplanujcie weekend z naszymi podpowiedziami.

Wspólne czytanie "Jeżycjady"®

Już 4 kwietnia każdy, kto odwiedzi Wojewódzką Bibliotekę Publiczną przeniesie się w czasie i przestrzeni wprost do słynnej kamiennicy na ul. Roosevelta. Wspólne czytanie Jeżycjady® rozpocznie się o godz. 10, a zaproszony jest każdy czytelnik i czytelniczka Małgorzaty Musierowicz.

Wystawa "Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu" już otwarta!

W ubiegłym roku Wydawnictwo Miejskie Posnania zorganizowało akcję zbierania fotografii stereoskopowej i pamiątek związanych z Fotoplastykonem Poznańskim. Wśród dostarczonych materiałów graficznych znalazło się kilkanaście stereofotografii Rzymu z przełomu XIX i XX wieku. To właśnie one zainspirowały nową wystawę w poznańskim Fotoplastykonie. 

Kultura na weekend

Każdy, kto będzie w ten weekend szukał szczypty kultury w Poznaniu - znajdzie, i to więcej niż szczyptę! Premierowa Autokorekta i teatralne powroty takie jak: Miłość do trzech pomarańczy, Tak sobie w kosmosie pływam czy Nana. Koncerty Siksy, Tymka, Diomede czy Mariusza Lubomskiego. Zwróćcie też koniecznie uwagę na kategorię "Wstęp wolny" - w przyszłym tygodniu czeka mnóstwo darmowych wydarzeń!

Strona 1 2 173