Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Stojący w pomieszczeniu człowiek przygląda się podwieszonym do sufitu kręgom różnego koloru.

Wystawa - Oskar Zięta. Czas Wizjonerów.

24.09 – 30.09.2020
20:00

Po raz pierwszy w Poznaniu, wizjoner światowego formatu Oskar Zięta, pokaże swoje projekty - zachwycające obiekty przestrzenne, tworzone na pograniczu designu, sztuki i nauki.
Wystawa trafi na dziedziniec Młyńska12 zaraz po pokazie w Mediolanie, a już w maju artysta zaprezentuje się podczas tygodnia designu w samym sercu Nowego Yorku - na Time Square.

Oskar Zięta jest laureatem tegorocznej nagrody German Design Award w kategorii "Doskonała architektura, przestrzeń miejska i infrastruktura", którą otrzymał za słynną wrocławską instalację NAWA. German Design Award to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów projektowych na świecie, który cieszy się szczególnie dużym uznaniem wśród profesjonalistów. Nagrody przyznaje Niemiecka Rada Wzornictwa, która wyróżnia nowatorskie projekty wyznaczające trendy w designie, komunikacji i architekturze.

Gościem specjalnym wieczoru otwarcia będzie Sławomir Rosolski - architekt, dyrektor Instytutu Architektury, Urbanistyki i Ochrony Dziedzictwa Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej.

  • wernisaż wystawy odbędzie się 24 września o godzinie 20:00
  • wstęp bezpłatny.

_
opr.LT