Performans "PokaZ" to spotkanie z osobami, które z różnych względów przyciągają intensywne spojrzenia i nie wpisują się we współczesną cielesną i społeczną normę. Siódemka artystów i artystek z obszaru teatru, tańca i performansu zaprosi widzów do stworzenia unikatowej sytuacji performatywnej. Napięcia będą wyznaczane przez relacje oparte na patrzeniu, na różnych sposobach interakcji oraz strategiach zachowań związanych z tym, jak widzimy siebie i innych. Przywołując dzieła sztuki tematyzujące spojrzenie, odwołując się do ujęcia naukowego, medycznego i konsumenckiego, artyści zadadzą pytanie o to, co wyznacza granice ludzkiej różnorodności. Realizacji jakich obrazów oczekujemy od przedstawicieli określonych grup społecznych? Jakie widoki uznajemy za niedopuszczalne, a jakie jedynie za nietypowe? Jak wizualne oczekiwania realizują się w języku, którym się ze sobą porozumiewamy?
Pokazowi spektaklu towarzyszyć będą zaplanowane na 8.03.2022 warsztaty taneczne prowadzone przez jedną z aktorek, Dianę Bastos Niepce - portugalską tancerkę, performerkę poruszającą się na wózku.
Performans dla widzów od 16. roku życia, prezentowany w języku polskim i angielskim, tłumaczony na polski język migowy.
Po spektaklu zapraszamy na krótkie spotkanie z artystami.
Pokazowi spektaklu towarzyszyć będą zaplanowane na 8.03.2022r. warsztaty taneczne prowadzone przez jedną z aktorek, Dianę Bastos Niepce - portugalską tancerkę, performerkę poruszającą się na wózku.
performerzy: Diana Bastos Niepce, Maciej Kasprzak, Michał Pęszyński, Aleksandra Skotarek, Wojciech Stępień, Helena Urbańska, Katarzyna Żeglicka.
reżyseria, ruch sceniczny: Justyna Wielgus
dramaturgia: Justyna Lipko-Konieczna
teksty na podstawie improwizacji performerów
Teatr 21 - aktywny od 2005 roku zespół teatralny, którego aktorami są głównie osoby z zespołem Downa i autyzmem. Teatr 21 stworzył kilkanaście spektakli prezentowanych w teatrach i instytucjach w całej Polsce. Grupa występowała na festiwalach krajowych (m.in. Wrocław, Poznań, Gdańsk, Kraków) i zagranicznych (Praga, Berlin, Helsinki, Freiburg). Oprócz działalności artystycznej Teatr 21 zajmuje się edukacją, pedagogiką teatru, działalnością wydawniczą, organizuje konferencje, wykłady i pracuje w międzynarodowych sieciach. W 2021 zespół został nagrodzony Paszportem POLITYKI w kategorii "Teatr ".
Centrum Sztuki Włączającej - prowadzona przez Teatr 21 od 2020 roku społeczna instytucja kultury współfinansowana przez m.st. Warszawę, w całości poświęcona twórczości artystów z niepełnosprawnościami. Centrum Sztuki Włączającej i Fundacja Teatr 21 planują otworzyć swoją siedzibę na warszawskiej Pradze Północ, jednak ciągle zbierane są fundusze na niezbędny remont tego miejsca.
Bilety w cenach 40 zł (normalne), 30 zł (ulgowe).
_________________________________________
Przed zakupem biletu prosimy o zapoznanie się z obowiązującymi w CK ZAMEK regulaminami - REGULAMINY