Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Poznański Klub Podróżnika - spotkanie z Andrzejem Budnikiem

2020-01-09 ( czwartek )
19:00
Kino Rialto, ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 38, Poznań

Ewa Witczak zaprasza na spotkanie z Andrzejem Budnikiem pt. "Mr Outback - australijska przygoda"

Andrzej Budnik - alternatywny podróżnik, zapalony bloger i geek technologiczny. Połączenie tych dziedzin sprawia, że w podróż przez australijski interior czy nowozelandzkie góry zabiera do plecaka drona, który pozwala mu przywieźć niepublikowane nigdzie wcześniej zdjęcia i oryginalne ujęcia wideo. Swoją duszę zaprzedał górom w północnym Pakistanie i tadżyckim Pamirze, które odkrywał podczas 4-letniej podróży lądowej przez Azję i Australię. Od wielu lat zaangażowany w aktywizację polskiego środowiska podróżniczego. Założyciel i obecnie współautor najstarszego, aktywnego bloga podróżniczego w Polsce - www.LosWiaheros.pl Zawodowo licencjonowany pilot drona w firmie www.CrazyCopter.pl specjalizującej się w fotografii lotniczej i wideo z drona. Łącząc od lat pracę zdalną i podróże stara się promować styl życia określany Cyfrowym Nomadyzmem.

"Wyobraź sobie, że jesteś w miejscu, gdzie nie ma nikogo w promieniu 300-400 km. Budzisz się ze wschodem słońca, nad głową latają kolorowe papugi, a wokół Ciebie jest oszałamiająco piękna przyroda - busz, drzewa eukaliptusowe, czasem kaniony i rzeki z małymi jeziorkami, w których możesz zanurzyć się po uszy i schłodzić rozgrzane ciało od intensywnego słońca. Gdy wychodzisz na brzeg, wokół skaczą kangury, chodzą kilkumetrowe (niegroźne!) jaszczurki, a jeśli będziesz mieć więcej szczęścia to zobaczysz też koalę, który leniwie przeciąga się na rosnącym obok eukaliptusie. To wszystko nie jest bajką - taki jest australijski Outback, w który Cię chętnie zabiorę.

W Australii byłem dwa razy spędzając w niej ponad rok. To tam po raz pierwszy w życiu poczułem, że przestałem podróżować, a zacząłem "żyć w podróży" i czerpać z piękna natury ile się da.

Wszystkie historie w tej opowieści będą okraszone zdjęciami oraz filmami z ziemi i z drona, co sprawi, że poczujesz się jak ptak lecący nad australijskimi rzekami, górami i rozległym buszem. Dopiero wtedy zrozumiesz Aborygenów - rdzenną ludność zamieszkującą Australię od tysięcy lat. Ich wierzenia, podania, legendy ściśle wiążą się ze zwierzętami, skałami, górami i rzekami, które Ci pokarzę. Świat realny połączymy ze światem mitów i wierzeń - to będzie niecodzienna podróż - obiecuję!"

Bilety w cenie 22 zł.

_
opr.LT

Bilety dostępne w: