Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia i data.

Koncert zespołów - Banisher, Truism i Trylion

01.05.2024
18:30

AFTERMATH TOUR - BANISHER i TRUISM na wspólnej trasie po Polsce na przełomie kwietnia i maja!

Niegdyś skrzydłowi Acid Drinkers, dziś znów razem na jednej scenie!
Banisher, na czele z hersztem banitów Hubertem "Hubem" Więckiem (DIETH, ex-Decapitated) oraz Truism, dowodzony przez Łukasza "Dzvona" Cyndzera (Acid Drinkers), wyruszają na wspólną trasę po Polsce na przełomie kwietnia i maja.

  • Banisher (modern death metal, Rzeszów)

Banisher został założony w Rzeszowie w 2005 roku przez Huberta Więcka (DIETH, Acid Drinkers (live), ex-Decapitated). Ich wszechstronną muzykę można określić jako nowoczesny death metal, muzycznie dojrzały i zaawansowany technicznie, a jednocześnie z porywającymi i chwytliwymi riffami, intensywną perkusją i agresywnym, wściekłym wokalem. Inspirowane snami i koszmarami, skłaniające do refleksji teksty odzwierciedlają różnorodne emocje i tworzą oniryczną atmosferę, pełną konsternacji, przerażenia, rozpaczy i złości.
Obecny potężny skład obejmuje członków i byłych członków takich zespołów jak Decapitated, DIETH, Fleshgod Apocalypse, Belphegor, Vital Remains i Hate.
Ich ostatni album, "Degrees of Isolation" ukazał się nakładem Selfmadegod Records w 2020 roku. Obecnie zespół promuje dwa nowe single wydane w 2023 roku, jednocześnie pracując nad piątym albumem, który ukaże się w 2024 roku.

  • Truism (progressive/groove metal, Wrocław)

Truism wywodzący się z żywej sceny metalowej Wrocławia, ucieleśnia puls nowoczesnego groove metalu połączonego z elementami progresywnymi. Pod przewodnictwem Dzvona Cyndzera, znanego z Acid Drinkers, Truism prezentuje świeże, dynamiczne podejście do gatunku. Lider wspierany jest przez Macieja Morawskiego (Veal), Adama Hajdasza (Prawda) oraz Jeremiasza Bauma, znanego z polskich mistrzów djentu - The Materia. Obecny skład ma spore szanse tchnąć nowe życie w gatunek.

  • Trylion (progressive metal, Poznań)

Zespół Trylion został założony w 2013 w Poznaniu. Od tego czasu na koncie zespołu znalazły się dwa wydania: EP oraz LP "Education for Freedom" - bardzo dobrze odebrane przez krytykę, a także uznanych muzyków jak Ola Englund czy Daniel Tompkins z Tesseract. Brzmieniowo Trylion nawiązuje do rytmicznych riffów uzupełnionych ambientami oraz mocnymi, przeplatanymi z czystymi wokalami. Duży kontrast w utworach powoduje, że całość jest mocno urozmaicona - zespół mieści się w ramach metalu progresywnego z naciskiem na nowoczesne granie. Tematyką zespołu jest poruszanie tematyki życia i śmierci - istnienia człowieczeństwa.

W 2023 Trylion zdobył główną nagrodę w konkursie zorganizowanym przez festiwal Materiafest. Dzięki temu wystąpił na scenie obok min. zespołów: Sepultura, Decapitated, Humanity's Last Breath. Wcześniej koncertowal także z polskimi zespołami takimi jak Virgin Snatch czy Maigra.
W 2024 zespół kontynuuje występy na żywo także na znanych festiwalach w Polsce (Metal Mine Festival) jak i zagranicą. W tym roku planuje także wydać single jako wstęp do nowej płyty, którą obecnie nagrywa.

Obecnie w skład zespołu (trio) wchodzi:
Bartosz Kilian (wokal, perkusja)
Bartosz Stachowiak (gitara)
Adam Zelmański (gitara)
Najnowsze wydawnictwo to singiel BLACK CLAY zwiastujący nowy materiał - LP - GOLDEN AGE

____

W roli supportów na trasie dołączą: Lunacy, Trylion, Exile, Deadline, Mastemey oraz Asperatus.

Bilety w cenie 60 zł (normalny) oraz 20 zl (młodzież do 18 r.ż.) dostępne będą na bramce.

Baner