Kultura w Poznaniu

Kalendarium

plakat

Letnie Pogotowie Sztuki!

01.07 – 26.07.2019

Warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do14 lat, od godz. 10.00 do godz. 12.00

To już 20. edycja letnich warsztatów na Cytadeli i w parku Starego Browaru - zapisy trwają!

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne MAGAZYN oraz Stary Browar już po raz dwudziesty zapraszają dzieci i młodzież na cykl warsztatów twórczych, prowadzonych przez doświadczonych artystów w parku Starego Browaru i w parku na Cytadeli w Poznaniu. 

"Będzie można zobaczyć złamania traw, być może zbliżające się chmury. Wsłuchać się w mowę liści. Potem rozmawiać. Potem zrywać owoce własnych umysłów, które powinny zostać ujawnione.

Prowadzący warsztaty podają temat. Potem go omawiają. Inicjują dyskusję. Upewniają się, czy każdy z uczestników zrozumiał problem, który powinien w twórczy sposób zinterpretować.

Arkusze zwykłej tektury, farby, pędzelki. A oprócz tego najprzeróżniejsze i najdziwaczniejsze materiały: folie, bambusy, butelki, skrawki tkanin, siatka metalowa. To wszystko mają do dyspozycji uczestnicy. Tylko tyle! Aż tyle! Ale przede wszystkim mają do dyspozycji własne umysły, własny talent, własną wyobraźnię. I słońce...! " (Piotr Pawlak)

Po raz pierwszy w programie Letniego Pogotowia Sztuki dla uczestników zaplanowano trzy przedstawienia teatralne. Są to: Chodź na słówko 1 i 2 na Scenie Wspólnej, ul. Bradstaeattera 1/Za Cytadelą oraz FINTIKLUSZKI -Folkowe OkruszkiFinti... Co? Jak? Jakie trudne słowo! przedstawienie teatru Małe Mi. Sławki Tarkowskiej z Łodzi w parku Starego Browaru.

Bilety: 5 zł dla ucznia, 2,50 dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, 1zł dla opiekuna.

Zgłoszenie rezerwacji miejsc na adres: rezerwacje@csdpoznan.pl lub telefonicznie: 884 936 747 wraz z informacją o wybranym terminie warsztacie, wieku i liczbie uczestników oraz kontaktem mailowym i telefonicznym do opiekuna.

Szczegółowy harmonogram na stronie Centrum Sztuki Dziecka