Kolejna edycja cyklu Rzeki Żywej. Tematyka tegorocznych wydarzeń związana jest z ważną dla datą- 770. rocznicą lokacji Poznania. Przygotowano program o tematyce poświęconej związkom pomiędzy rzekami (w szczególności Cybiny) z miastem. Do współpracy zaproszono artystów, przyrodników, twórców i animatorów kultury. W działaniach zostaną wykorzystane różne formy edukacji artystycznej takie jak śpiew, teatr, film, fotografia.
Program skrócony:
- 11.00
Spektakl rodzinny "Zobacz, posłuchaj, zaśpiewaj, jak ciekawa jest... Wielopolska!"
Edukacja regionalna na wesoło. Najmłodsi odbiorcy będą mieli okazję poznać tradycje Poznania i innych miast Wielkopolski.
Prowadzenie: Teatr Mozaika
Odbiorcy: rodziny z dziećmi (3+)
Start: amfiteatr Bramy Poznania
Wstęp wolny
- 12.00
Spacer "Cybina warta poznania"
Spacer wzdłuż Cybiny. Prezentacja biegu rzeki, jej walorów przyrodniczych, a także roli w powstaniu grodu na Ostrowie Tumskim. Obserwacja miasta z nadrzecznej perspektywy. Opowieść o innych ciekach wodnych zarówno tych widocznych i znanych jak i tych, które skrywają się pod ziemią.
Spotkanie tłumaczone na Polski Język Migowy.
Prowadzenie: pracownik Poznańskiego Centrum Dziedzictwa
Start: most Biskupa Jordana
Odbiorcy: 16+
Zapisy: wydarzenia@bramapoznania.pl
- 17.00
Spacer "Zielone wyspy Poznania: Rzeki"
Spacer z przewodnikiem, podczas którego prześledzone zostaną relacje między Wartą a mieszkańcami Poznania na przestrzeni 1000 lat. W szczególny sposób zaprezentowany zostanie związek pomiędzy rzeką a powstaniem grodu pierwszych Piastów na Ostrowie Tumskim oraz lokacją miasta w 1253 r. na lewym brzegu Warty.
Odbiorcy: 16+
Start: most Biskupa Jordana
Wstęp wolny
______________________
Kolejne wydarzenia:
- 11.00 Relacje miejsko-rzeczne/ Warsztaty animacji poklatkowej/ start: sala wielofunkcyjna Bramy Poznania/Wiek: 12+/ zapisy: wydarzenia@bramapoznania.pl
- Rzeka Rowerów/piknik rowerowy/ miejsce: przy Bramie Poznania/ szczegóły wkrótce na www.bramapoznania.pl oraz na www.rowerowypoznan.pl