Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Zdjęcie kościoła w Spławiu.

Spławie - spacer z przewodnikiem PoPoznaniu.pl

2022-04-02 ( sobota )
11:00
Początek na skrzyżowaniu ul. Szczepankowo i Gospodarskiej

Położone przy południowo-wschodniej granicy Poznania Spławie to miejsce, gdzie dawna historia przeplata się z teraźniejszością. Można tutaj zobaczyć zachowany układ przestrzenny wsi placowej (owalnicy) czy jeden z najstarszych kościołów znajdujących się na prawym brzegu Warty w naszym mieście. Od wieków przez Spławie przebiegają ważne szlaki komunikacyjne: kiedyś trakt z Poznania do Środy Wielkopolskiej i dalej na południe kraju, a dzisiaj trasa z Poznania do Warszawy, gdyż właśnie tędy przebiega zbudowana na początku XXI wieku autostrada A2.

Spacer potrwa ok. 2 godzin.  Koniec spaceru na ul. Gospodarskiej przy A2.

WAŻNE: Wycieczki prowadzone są w konwencji "free walking tour". Wstępne zapisy nie są wymagane, a spacery odbędą się w ustalonym terminie bez względu na pogodę i liczbę uczestników. Wycieczki nie są dotowane przez żadną instytucję ani sponsora, dlatego na zakończenie można nagrodzić przewodnika napiwkiem.

Uwaga! Spacery odbywają się w czasie stanu epidemii. W celu zapewnienia komfortu wszystkim uczestnikom spaceru zadbajmy o utrzymanie odpowiedniego dystansu od osób, z którymi nie mamy kontaktu na co dzień. Prosimy też o rezygnację z udziału w wydarzeniu w przypadku pojawienia się objawów infekcji.

opr.sw

Zobacz www.popoznaniu.pl