Świąteczny koncer "Zbigniew Preisner i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy".
W koncercie wezmą udział:
Polski kompozytor muzyki filmowej i teatralnej, znany ze współpracy m.in. z Krzysztofem Kieślowskim i Agnieszką Holland w styczniu 2019 roku poprowadzi pięć niezwykłych wieczorów kolęd. Jego gośćmi będą artyści scen polskich. Program "Zbigniew Preisner i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy" przedstawiony zostanie w renomowanych lokalizacjach pięciu miast: Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku i Poznaniu. To będą niezwykłe wieczory...
Osiemnaście lat temu Zbigniew Preisner wydał "Moje Kolędy" - limitowaną edycję albumu z kolędami, przy realizacji której pracowały gwiazdy i duże składy instrumentalne: orkiestra Sinfonia Varsovia, Leszek Możdżer na fortepianie, Andy Pask i John Parricelli, Chór Chłopięcy Filharmonii Krakowskiej. Śpiewali m.in. Elżbieta Towarnicka, Beata Rybotycka, Jacek Wójcicki i zespół góralski "Zakopiany". W 2015 roku kompozytor dodał do albumu siedem kolejnych, nowych kolęd. Wydawnictwu nadano tytuł. "Nowe i stare kolędy. W poszukiwaniu dróg" z tekstami Ewy Lipskiej i Jana Nowickiego. Właśnie ten repertuar zostanie zaprezentowany na pięciu specjalnych wieczorach kolęd w styczniu 2019 roku.
- Początek przyszłego roku zapowiada się bardzo ciekawie. I choć jesteśmy w samym środku upalnego lata, już dzisiaj chciałbym zaprosić na prestiżowe i pełne refleksji wydarzenia, w trakcie których będzie można posłuchać niezwykłych kolęd, skomponowanych przez mistrza Zbigniewa Preisnera - mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje w styczniu pięć koncertów "Zbigniew Preisner i przyjaciele. Stare i nowe kolędy".
Warto w tym momencie przypomnieć, że Zbigniew Preisner jest członkiem Francuskiej Akademii Sztuki i Techniki Filmowej. Skomponował muzykę miedzy innymi do takich filmów jak: "Podwójne życie Weroniki", "Europa, Europa", "Kiedy mężczyzna kocha kobietę", trylogii "Trzy kolory", czy też telewizyjnego cyklu "Dekalog". W 1994 roku zdobył Cesara za muzykę do filmu "Trzy kolory. Czerwony". Cesara otrzymał też w 1995 roku za kompozycję do filmu Jeana Beckera "Elisa". W 1997 roku zdobył Srebrnego Niedźwiedzia na Festiwalu Berlińskim za "Wyspę przy ulicy Ptasiej". Trzykrotnie (1991, 1992, 1993) został uznany za Najwybitniejszego Kompozytora Muzyki Filmowej przez Stowarzyszenie Krytyków Filmowych w Los Angeles. Kilka razy był nominowany do Złotego Globu.
Bilety w cenach:
_
opr.LT