Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wystawa ekologicznych ubrań na manekinach w holu Avenidy.

Wiosna w Avenidzie Poznań, czyli modnie i ekologicznie

2022-03-28 ( poniedziałek ) – 2022-04-02 ( sobota )
Avenida, ul. Matyi 2, Poznań

Kategoria: Wystawy Inne Seniorzy

Gdzie w Poznaniu zobaczycie buty z ananasa, kaktusa lub winogron? Tylko w Avenidzie! Na odwiedzających poznańskie centrum handlowe czekają w tym tygodniu nie lada atrakcje. W wiosennym programie znalazła się wystawa ubrań z recyklingu, odzieżowy szafing oraz warsztaty z projektowania ubrań.

Obecny tydzień w Avenidzie Poznań upłynie pod znakiem specjalnych wiosennych akcji, których motywem przewodnim będzie, a jakże moda i... ekologia. W dniach 28 marca - 2 kwietnia na Klientów Centrum czeka wystawa artystów, którzy nadają drugie życie ubraniom, zmieniając materiały z drugiego obiegu w coś pięknego. Wśród wystawców znajdują się: Pan Szymon Kot, Bohema, Sandra Stachura, Maja Kotala, SKRAPS oraz studenci Krakowskich Szkół Artystycznych. W trakcie wystawy podziwiać można również 10 finałowych prac z niedawnego konkursu Avenidy dla młodych artystów, w ramach którego należało przygotować stylizacje upcyklingowe, tj. składające się z materiałów z recyklingu. W zbiorach wystawy znalazły się m.in. kurtki z reprodukcji obrazów, kolekcje z recyklingu i upcyklingu, torebki z eko tworzyw, czy... buty z ananasa, kaktusa i winogron.
Również do soboty 2 kwietnia, równolegle z wystawą, trwa odzieżowy szafing, czyli popularna wymiana ubrań. Klienci mogą przynieść ubranie w bardzo dobrym stanie, którego już nie noszą, a w zamian zabrać pozostawioną przez poprzednich Klientów rzecz, a przy okazji odświeżyć swoją garderobę w duchu popularnej filozofii zero waste.
Tydzień atrakcji zwieńczony zostanie otwartymi warsztatami z projektowania ubrań, które dla Klientów Avenidy poprowadzi Pan Szymon Kot, tworzący ubrania zgodnie z ideą slow fashion. Jego cechą szczególną jest projektowanie spersonalizowanych, patchworkowych naszyć inspirowanych m.in. wybranym dziełem sztuki. Warsztaty odbędą się w sobotę, 2 kwietnia, w godzinach 12.00 - 18.00 w Avenidzie Lounge.

Zobacz www.avenidapoznan.com/