Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Młode aktorki - dziewczynki na zdjęciu w trakcie spektaklu

Najwyraźniej nigdy nie był pan 13-letnią dziewczynką - spektakl online

2020-04-28 ( wtorek )
20:00-21:30
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków, online

Organizatorzy zapraszają na szósty pokaz Łaźni Nowej ONLINE.
Tym razem zaprezentują "Najwyraźniej nigdy nie był pan 13-letnią dziewczynką" w reżyserii Igi Gańczarczyk. Projekt otrzymał MARKĘ Radio Kraków w 2014 roku, a udział w nim wzięła grupa młodych dziewcząt.
Spektakl wyświetlony zostanie we wtorek, 28.04, o godz. 20:00 na facebook.com/laznianowa oraz youtube.com/LazniaNowa
Pokaz jest bezpłatny. Spektakl zostanie wyświetlony jednorazowo.
---
HERSTORIE
"Najwyraźniej nigdy nie był pan 13-letnią dziewczynką" to projekt artystyczno-społeczny Igi Gańczarczyk, który jest próbą stworzenia serii narracji dla dziewczynek i z ich udziałem, dającą możliwość opowiedzenia o sobie i o otaczającym świecie z własnej perspektywy. Inspirację projektu stanowią eseje i opowiadania Virginii Woolf, a także pokrewne opowieści i filmy, afirmujące potencjał żeńskich historii i relacji: sióstr, przyjaciółek, koleżanek.
Scenariusz spektaklu w dużej mierze opiera się o improwizacje i opowieści młodych uczestniczek projektu. Jest podróżą przez różne dziewczęce narracje (pamiętniki, złote-myśli, zeszyty typu "wpisz-się", sekrety), którym towarzyszą niewerbalne próby wyrażenia własnych odczuć i emocji poprzez ciało i ruch. Wyłania się z nich wielobarwny obraz świata, pełnego tajemnic, marzeń i dziewczęcych wyzwań.

Zobacz www.facebook.com/events/221855615806777/