Kultura Poznań.pl

Varia

Drugi sezon Pawilonu
 

Drugi sezon Pawilonu

W drugim sezonie artystycznym w Pawilonie pojawią się stałe części programu - filmowe "Krótkie spięcia" z polskimi premierami, eksperymentalna muzyka niezależnej inicja­tywy LAS, spotkania "Pola wiedzy" wokół wizualności i krytyki sztuki i spotkania "Calling Justice" czy teatralne "Nowe drogi teatru" ze spektaklem "Globalna wojna domowa" Biennale Warszawa. Będzie się działo!

czytaj więcej
Tutaj nigdy nie jest nudno
 

Tutaj nigdy nie jest nudno

Właściwie trudno sobie dziś wyobrazić wrzesień bez tego wydarzenia. Weekend z Historią na Trakcie Królewsko-Cesarskim w tym roku pod hasłem "Pomnik Historii - Historia w Pomniku". 

czytaj więcej
Zaproszenie do wyjścia
 

Zaproszenie do wyjścia

Na tych, którzy zdecydują się porzucić na chwilę domowe pielesze i wyruszą w miasto, czeka podczas szóstej edycji Park (ing) Day Poznań 15 września aż czterdzieści punktów gastronomicznych. Fundacja Malta przygotowała też ambitny program kulturalny w niesamowitych warunkach plenerowo-piwnicznych, którego centrum będzie parking podziemny pod placem Wolności.

czytaj więcej
Biografie wyszyte na ulicach
 

Biografie wyszyte na ulicach

"Ulice kobiet" - akcja artystyczna Fundacji Barak Kultury, organizowana w stulecie przyznania Polkom praw wyborczych, wystartuje 11 września na Wildzie. W różnych punktach miasta uczestnicy za pomocą włóczki i igły sprawią, że patronkami tych miejsc staną się wybitne kobiety związane z Poznaniem - ich nazwiska wyszyte zostaną na specjalnych bilbordach. 

czytaj więcej
Offowa Główna
 

Offowa Główna

Czy sztuka musi być elitarna? Czy cieszyć się nią mogą tylko osoby o wysokim statusie społecznym? Program drugiej części projektu Off Opera potwierdza, że nawet te dziedziny sztuki powszechnie uznawane za elitarne można przenieść na offowy szlak, skonfrontować je z życiem codziennym, miejskim, ze spojrzeniem amatora, artysty, człowieka współczesnego.

czytaj więcej
Sztuka iluzji
 

Sztuka iluzji

Pierwszy w Polsce Międzynarodowy Festiwal Iluzji "52" odbędzie się w październiku w Poznaniu. Estrada Poznańska, która jest organizatorem wydarzenia, chce przekonać sceptyków, że magia może być sztuką. "Dzięki grupie doświadczonych artystów festiwal wniesie do Poznania iluzję na najwyższym światowym poziomie" - zapewniają organizatorzy. 

czytaj więcej
Forty w wielu wcieleniach
 

Forty w wielu wcieleniach

Kiedyś nieznane, niedostępne i tajemnicze, dziś stały się atrakcją turystyczną, którą chętnie odwiedzają poznaniacy i przyjezdni. Wiele poznańskich fortów odżyło w ostatnich latach. Stały się nie tylko punktami na mapie turystycznej, ale przede wszystkim obiektami użyteczności publicznej, w których tętni życie.

czytaj więcej
Folklor mamy we krwi
 

Folklor mamy we krwi

Cel od osiemnastu lat mają ten sam - zwiększanie świadomości Polaków na temat naszej spuścizny kulturowej. Kolejna edycja Światowego Przeglądu Folkloru Integracje rozpocznie się 11 sierpnia.

czytaj więcej
Lato, trwaj!
 

Lato, trwaj!

Sierpień nie będzie gorszy od lipca. Nad Cybiną, na Wolnym Dziedzińcu, na Starym Rynku, na MTP, na osiedlach... niemal wszedzie czeka nas moc atrakcji.

czytaj więcej
Od tanga po Indie
 

Od tanga po Indie

Czwarty weekend z cyklu Kulturalny Stary Rynek rozpoczniemy od gorącego klimatu - Tanga pod gwiazdami - Milongi na Dziedzińcu Szkoły Baletowej. W sobotę w tym samym miejscu zagości baśniowy Dźwiękowóz. Nie zabraknie niedzielnego spaceru z przewodnikiem Andrzejem Dominikiem Ohde oraz spotkań w Salonie Sąsiedzkim (ulica Zamkowa). Do tego na deser kameralny koncert na Scenie na Quadro.

czytaj więcej
Ciesz się latem Na Wolnym!
 

Ciesz się latem Na Wolnym!

Film, teatr dla dzieci i muzyka wypełniają latem otwartą przestrzeń dziedzińca Urzędu Miasta. 12 lipca wystartowała trzecia edycja cyklu wydarzeń #NAWOLNYM, dedykowanego poznaniakom i turystom odwiedzającym miasto w czasie wakacji. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!

czytaj więcej
Spotkania w tańcu
 

Spotkania w tańcu

Ruszyły zapisy na kolejną edycję warsztatów Dancing fairPlayce, które rozpoczną się 18 sierpnia. Udział w nich może wziąć każdy, bez względu na wiek i umiejętności taneczne.

czytaj więcej
Małe wielkie podróże
 

Małe wielkie podróże

Podczas tego festiwalu organizatorzy chcą "poszerzać granice poznawcze odbiorców, dostarczać im coraz to nowych doznań artystycznych, stwarzać warunki do pogłębiania relacji i kreatywnego rozwoju"... Sztuka Szuka Malucha rozpocznie się 3 lipca.

czytaj więcej
Chodźmy nad Cybinę!
 

Chodźmy nad Cybinę!

Poznań próbuje dogonić inne miasta pod względem wykorzystania przestrzeni nadrzecznych. Tego rodzaju inicjatywy to nie tylko Rzeka Warta Poznania, ale i ponownie organizowany przez Bramę Poznania letni program Rzeka Żywa, oferujący możliwość spędzenia weekendów nad rzeką.

czytaj więcej
Zostańcie w mieście
 

Zostańcie w mieście

Każdy chce latem wyjechać, żeby odpocząć. Pozwiedzać, pobyć na łonie natury, poznać nowych ludzi i miejsca. Warto jednak przyjrzeć się temu, co będzie się działo w tym czasie w mieście, i zastanowić, czy warto wyjeżdżać z Poznania akurat wtedy.

czytaj więcej
Nakłonił ich słowem i czynem
 

Nakłonił ich słowem i czynem

Dokładnie 1050 lat temu w Poznaniu utworzono biskupstwo, a Jordan został pierwszym polskim biskupem. Żadna inna instytucja w Polsce nie może pochwalić się inskrypcją "Założone w 968 r.". W najbliższy weekend odbędą się główne obchody tej wyjątkowej rocznicy.

czytaj więcej
Skok w nieznane
 

Skok w nieznane

- Sztuka nie jest filozofią, nie jest polityką, sztuka powinna być sztuką. W Skoku w wiarę właśnie o to chodzi - pokażmy sztukę, która odkrywa coś, czego jeszcze nie wiemy, nie znamy - mówił kilka miesięcy temu w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Jan Lauwers, jeden z kuratorów idiomu Malty. Festiwal pod artystyczną opieką twórców z legendarnej grupy Needcompany rozpocznie się 15 czerwca.  

czytaj więcej
Bajka łączy pokolenia
 

Bajka łączy pokolenia

Dla dzieci, młodzieży, rodziców i seniorów odbędzie się pierwszy Festiwal Bajek organizowany przez Teatr Cortiqué w Poznaniu. Cel - kształtowanie dialogu międzypokoleniowego, zgodnie z hasłem przewodnim wszystkich festiwalowych wydarzeń - "Bajka łączy pokolenia".

czytaj więcej
Maraton Mottego
 

Maraton Mottego

W tym roku obchodzimy jubileusz 200-lecia urodzin i 120-lecia śmierci Marcelego Mottego, postaci niezwykle zasłużonej dla XIX-wiecznego Poznania. Z jego dorobku literackiego korzystamy do dziś.

czytaj więcej
1 Strona 2 3 24