Bliscy Nieznajomi w wirtualu!

"XIII Spotkania Teatralne Bliscy Nieznajomi po raz kolejny mówić będą o Ukrainkach i Ukraińcach, a organizatorzy odsłonią tajemnice i podważą często niesłuszne przekonania na ich temat. Będą mówić głośno o tym, o czym zazwyczaj mówić nie wypada" - tak pisała w swojej zapowiedzi Monika Nawrocka-Leśnik.
Kuratorki festiwalu, Agata Siwiak i Joanna Wichowska, dopowiadają: "Tegoroczną edycję Bliskich Nieznajomych wyznaczają pytania. Jedno z nich wybrzmiewało w czasie rewolucji na Majdanie: Jeśli nie ty, to kto?, pozostałe postawiliśmy w trakcie festiwalu: Kto ma dawać nadzieję? Kto ma budować wspólnotę? Kto ma mówić o tym, co bolesne? Kto ma ufać? Kto ma <<robić miłość, a nie wojnę>>? Podczas prezentacji i spotkań pytaliśmy twórców i publiczność o to, kto mówi i w czyim imieniu. Choć chcemy rozmawiać także o bolesnych wydarzeniach, to bardzo ważna jest dla nas również rozmowa o możliwościach budowania nowego, lepszego świata ponad wspólnotami narodowymi, klasami i podziałami."
Tym bardziej, jeśli nie mogliśmy uczestniczyć w festiwalu na żywo, warto obejrzeć choć część programu w sieci, zwłaszcza że dostęp do wszystkich wydarzeń będzie bezpłatny.
PROGRAM:
- 17 listopada, Przysposobienie obronne | czytanie performatywne - link otwarty do 22 listopada, g. 19 (tłumaczenie na j. ukraiński i polski język migowy)
- 19 listopada, Więzi | spektakl - link otwarty do 22 listopada, g. 19 (tłumaczenie na j. ukraiński i polski język migowy)
- 20 listopada, Republika Głuchych | wykład performatywny - link dostępny do 31 listopada, g. 24 (tłumaczenie na polski język migowy)
- 23 listopada, Koincydencja | instalacja multimedialna - link dostępny w nieograniczonym czasie
- 24 listopada, Obywatelki | debata - link dostępny w nieograniczonym czasie (tłumaczenie na polski język migowy)
- 25 listopada, Bliskie nieznajome | film dokumentalny - link dostępny w nieograniczonym czasie (tłumaczenie na j. ukraiński i polski język migowy)
oprac. red
- XIII Spotkania Teatralne Bliscy Nieznajomi (rejestracje nagrań)
- 17-25.11
- online
- wstęp wolny