Jak lepiej żyć

- Jesteśmy różni, dlatego design nie powinien polegać na projektowaniu dla wszystkich, ale dla zbioru różnorodności - przekonują organizatorzy. Ich zdaniem w tak rozumianym designie istotna jest odpowiedzialność ekologiczna i ekonomiczna, a także dążenie do pozytywnej zmiany, tj. polepszenia jakości życia ludzi.
Pandemia, jak akcentują, zmieniła sposób myślenia o przestrzeni publicznej. Place i parki nie mają już tylko sprzyjać interakcjom międzyludzkim, ale także gwarantować dystans. Przedmioty, które dotykaliśmy każdego dnia bez strachu, nagle stały się potencjalnym zagrożeniem. - Jednak nie oznacza to, że wcześniej znane problemy przestały istnieć. To zmiany klimatyczne, postępująca urbanizacja świata, starzenie się całych społeczeństw, dostęp do elementarnych dóbr i usług, a także plaga samotności - mówi dyrektora festiwalu Andżelika Jabłońska.
Wydarzenie będzie miało charakter hybrydowy. Wystawom towarzyszyć będą m.in. spotkania, dyskusje i wykłady online. Ponadto w programie również warsztaty i projekcje filmowe, przygotowywane we współpracy z Short Waves Festival. Wstęp na większość wydarzeń będzie bezpłatny, choć na niektóre będzie się trzeba zapisać.
- Poznań Design Festiwal
- 25.09-3.10
- więcej: strona organizatora
oprac. red